6 7 13 15 16 256 Daarin zijn tal van door het rijk opgelegde bezuinigingen verwerkt. Er valt bittere kritiek te beluisteren. Wethouder bertbruijn reikt de gouden medaille Oranje Nassau uit aan f. schmidt, directeur van Schmidt Schoor- steenwerken bv in Haarlem die deze 40 jaar geleden heeft opgericht. Het grand gala Festiball in het gemeentelijk concert gebouw ten behoeve van de fc Haarlem is met een opbrengst van 35.000,— een redelijk succes geworden. Er waren ongeveer 900 feestvierders. jean Pierre van der sluis uit Amsterdam, werkzaam bij een Haarlems bedrijf, wint (als Frank Sinatra) de natio nale Soundmix-Show. Wethouder koster opent het nieuwe postkantoor aan het Marsmanplein in Delftwijk. De gemeente Haarlem mag van het rijk in 1987 710 gesubsidieerde woningen bouwen. Blijkens een rapport van het gemeentelijk bureau On derzoek en Statistiek zijn er in Haarlem in vijf jaar tijds 271 winkels geliquideerd, waarvan 80 in de binnenstad. Mr. f.j.d. theyse (64) te Aerdenhout overleden. Ter gelegenheid van het feit dat de parochiegemeen schap in Schalkwijk 25 jaar bestaat verschijnt het boekje 'Van Kerkgang naar Kerk-zijn', geschreven door marcel bulte. De Haarlemsche Tooneel Club (htc) viert zijn 75-jarig bestaan met een voorstelling in de stadsschouwburg van De bruiloft van Figaro, een Franse comedie van Beau- marchais. Het programma is tevens een geïllustreerd historisch overzicht van 75 jaar htc, geschreven door w. Burgemeester schmitz overhandigt de eerste sleutel aan een der bewoonsters van het project van 29 bejaarden woningen, gebouwd op het vroegere terrein van de was serij Bosch en Vaart, hoek Brouwersvaart - Burgemees ter Rampstraat. Bij het afscheid van de Haarlemse brandweer (30 jaar dienst) wordt piet buurman, adjunct hoofdbrandweer- meester eerste klas, onderscheiden met de zilveren me daille Oranje Nassau. hans eysvogel uit Aerdenhout, verslaggever paarden sport, krijgt een eervolle vermelding World Press Photo voor zijn inzending dodelijk military ongeluk. Algemeen directeur h.j. spiteler neemt afscheid van de Nederlandse Opticienschool te Haarlem. ch. polderman (63), oud hoofd-agent van politie, overle den. 10 11 12 HELVERSTEIJN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 258