Vanwege het gemeentebestuur wordt in het concert gebouw een bijeenkomst belegd met als thema: 'Apart heid in Zuid-Afrika, en wat wij, Haarlemmers, daar aan kunnen doen'. Na bijna 37 jaar in de gezondheidszorg neemt mevrouw l. van Rijswijk, verpleegkundige, afscheid van de Kruis vereniging Haarlem. Wethouder loeki van balen reikt haar de zilveren medaille Oranje Nassau uit. Wethouder van schooten reikt de legpenning van de gemeente Haarlem uit aan jozef stanek bij diens af scheid van de afdeling Culturele Zaken ten stadhuize. bertha tamis (8i), eertijds populair als amateur-toneel speelster bij Thalia, overleden. w.s.s. schreuder (87) overleden, oprichter van het dans centrum 'Schroder'. Blijkens een mededeling van wethouder leni van son aan de Haarlemse Adviesraad voor de Volkshuisvesting staan bij de gemeente Haarlem 15.000 woningzoekenden ingeschreven. Na afwijzend beschikt te hebben op een voorstel tot plaatsing van het zogeheten Matje voor het stadhuis- een werkstuk van de Haarlemse kunstenaar gerrit van dijk—gaan b&w ook niet akkoord met een ander plan (van de directeur van het Frans Halsmuseum) om het Matje voor de vishal te leggen, b&w vinden een plek nabij de Brinkmann-passage de meest aangewezen plaats. Daar wordt het Matje tenslotte gelegd. Op dat Matje zouden Haarlemmers andere Haarlemmers pu bliekelijk ter verantwoording kunnen roepen. Mejuffrouw n. westerbeek neemt na 36 jaar afscheid van de Juliana-basisschool in Overveen. De Provinciale Planologische Dienst houdt ter gelegen heid van zijn zilveren bestaan in gebouw Noord-Holland een tentoonstelling onder de titel 'Veranderend kaart beeld van Noord-Holland'. Het scholenzaalvoetbaltournooi in de Beyneshal eindigt met de basisschool Jan Gijzen als winnaar, die daarmee als eerste de Haarlem-Cup binnenhaalt. Wethouder koster slaat de eerste paal de grond in voor de nieuwe productiehal van Merck, Sharp Dohme in het industriegebied Waarderpolder. De Nederlandse Baseball en Softbal Bond wijst het Noordersportpark aan als nationaal softbalcentrum. Het door wethouder piet sikma geopende Krokustoer- nooi Bowling voor scholieren wordt in de categorie voortgezet onderwijs gewonnen door de Brugschool, in 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 259