23 24 25 26 27 28 29 April i Drs. j. spoelder (kleinzoon van drs. c. spoelder, ooit rector van het stedelijk gymnasium) per i oktober be noemd tot rector van het Kennemer Lyceum als opvolger Het Matje bij de Brinkmannpassage (zie 24/2) wordt door jannie sipkes van de Stichting Kunst Activiteiten 'overgedragen' aan de gemeente in de persoon van wet houder VAN SCHOOTEN. Het gemoderniseerde, vernieuwde en uitgebreide hoofd kantoor van het Provinciaal waterleidingbedrijf Noord- Holland in Bloemendaal wordt heropend. Blijkens een nota van de voetgangersvereniging vbv is de veiligheid van voetgangers in Haarlem niet al te best. In het geldende verkeerscirculatieplan krijgt de voetganger weinig aandacht. De gemeente wordt om maatregelen gevraagd. Prof. mr. a. pitlo (85) te Overveen overleden, hoogle raar privaatrecht aan de Universiteit van Amsterdam. josien de bruyn kops (46) overleden, eertijds conservator bij het Frans Halsmuseum. De politie treedt actief op tegen de drugsoverlast op de Grote Markt. Er worden negen personen aangehouden wegens handelen in en/of heling van drugs dan wel ge bruik van hard drugs en winkeldiefstal. De gemeente besluit per i juli van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds (abp) de kantoren in het Brinkmann- complex te kopen. Met deze transactie is een bedrag van 16 miljoen gulden gemoeid. Directeur tiemens van de Nutsspaarbank ontsteekt een van de vier gaslantaarns, die het Frans Loenenhofje weer zullen verlichten. Onder leiding van karin kas presenteren zich de Haar lemse Bloemenmeisjes, 32-ste lichting. Columbia Broadcasting Systems (cbs) in Haarlem levert het honderdmiljoenste voorgespeelde cassettebandje af. Wethouder van son opent het gerenoveerde buurt- gebouw aan de Pleiadenstraat. jaap tromp uit Aalsmeer wint het amateur-filmersfestival van de Haarlemse filmgroep Close Up. Een orkaanachtige voorjaarsstorm raast over Haarlem. De brandweer moet in het weekeinde van 28/29 in totaal 243 keer uitrukken. Enkele straten die in de Zuidpolder worden aangelegd krijgen evenals de viaducten Kegge en Stastok namen uit de Camera Obscura: Diakenhuisweg, Suzette Noiret- straat, Roberts Nurksweg enz. 259 van J.M. VERMEULEN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 261