Joodse onderduikers in de Tweede Wereldoorlog. In het Diaconessenhuis wordt een symposium gehouden over 'De toekomst van de gezondheidszorg in Neder- land'. Dr. fokkeeduard posthumusmeyjes (87) overleden. Hij is vele jaren werkzaam geweest bij het Elisabeths of Groote Gasthuis als consulent neurologie (1935-1964), hoofd van het neuro-pathologisch laboratorium (1960- 1973) en van 1950-1964 tevens als wnd. geneesheer directeur. Oud-hoofdcommissaris th. blom opent het nieuwe wijk- gebouw voor de politie aan de Marnixstraat. In de Grote of St.-Bavo kerk wordt de Alledagkerk ingeluid. Dr. J. donner benoemd tot directeur algemene zaken van het provinciaal ziekenhuis te Santpoort. Willem oosTWALD (83) overleden, oud-brandmeester bij de Haarlemse brandweer, oud-bestuurslid comité natio nale feesten en oud-lid van Cremer Een herschikking binnen het prot. chr. onderwijs leidt onder meer tot het besluit het Marnix van St. Aldegon- de-lyceum op te heffen. De ptt opent aan het Stationsplein een wijkpostkantoor. 6 h.j. van alewijk, amanuensis aan het Coornhertlyceum, 40 jaar in overheidsdienst. Wethouder van balen reikt hem de legpenning van de gemeente Haarlem uit. Bij hun afscheid van provinciale staten van Noord-Hol land worden gedeputeerden haks en korte onderschei den, resp. officier Oranje Nassau en ridder Nederlandse Leeuw. 17 De St. Michaëlschool (de LOM-afdeling heet voortaan De Dukdalf) verhuist naar het gebouw van de St. Jozef school aan de Ged. Oude Gracht. De gemeente verkoopt het Brouwershofje (Tuchthuis straat) voor het symbolische bedrag van i,— aan de woningbouwvereniging St. Bavo, die het vervolgens laat restaureren. t8 Op het sportveld van Aurora wordt de eerste Haarlemse kampeerbeurs gehouden. 19 j.L. CHR. lindeman (88) overleden, oud-wethouder van Zandvoort. j.j. tulp (75) overleden, emeritus-pastoor van Benne- broek. 22 Voor de 25ste maal wordt in Zandvoort de Pnx de Joke (loeres) uitgereikt, dit keer aan herman van veen. De rubriek Tekenschrift in het Haarlems Dagblad wint in een wedstrijd van de Bond Heemschut de eerste prijs Nederlandse Leeuw. 261

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 263