Winkelcentrum Rijksstraatweg opgericht. 12 Het transportbedrijf Duineveld Zonen viert zijn 50- jarig bestaan. 13 De nzh start met een project voor aangepast vervoer van gehandicapten. De Haarlemse vvv besluit per 1 januari 1988 uit de Streek-vvv te stappen. 14 Wethouder koster slaat de eerste paal voor de bouw van 206 woningen op het Van Tubergenterrein aan de Leidsevaart. 16 In het structuurplan voor de binnenstad een ambtelij ke notitie, grotendeels goedgekeurd door b w—wordt gewezen op de mogelijkheid van een gehele dan wel gedeeltelijke afsluiting voor het autoverkeer van de Oude Groenmarkt, Damstraat, Klokhuisplein en Rivier vismarkt. Daarmee zou Haarlems centrum aantrekkelij ker worden. 18 Café-restaurant De Kroon in de Brinkmann-Passage we gens financiële problemen gesloten. Annex de horlogerie Ten Boom in de Barteljorisstraat wordt het Museum Ten Boom, vooral ten behoeve van de (Amerikaanse) toeristen, officieus geopend. Een herinnering aan de Haarlemse familie ten boom, die tijdens de Duitse bezettingstijd in hun pand daar ter plaatse veel hebben gedaan voor (Joodse) onderduikers. 21 De gemeente Haarlem neemt deel aan een gesprek in Leiden om met enkele andere grote gemeenten en Shell Nederland te praten over het apartheidsregime in Zuid- Afrika. Na 47 jaar provinciale dienst neemt de heer a.w. de jong afscheid als hoofd van het Bureau Registratie, Archief, Documentatie en Bibliotheek. Commissaris der konin gin r. de wit overhandigt hem de onderscheiding van ridder van Oranje Nassau. De heer de jong krijgt tevens de bronzen penning van de provincie Noord-Holland. 22 Aan de Moskoustraat in de Europawijk wordt begonnen met de bouw van een complex van 103 woningen, ont worpen door de Haarlemse architect nico andriessen. Het betreft een zogeheten schakelbouw, die voor het eerst in Haarlem wordt toegepast. Bij de veiling van de boedel van De Kroon blijft het door wim jonker gemaakte bronzen beeldje van de lezende Godfried bomans voor Haarlem behouden. 22 De Haarlemse Montessorischool bestaat 65 jaar. 23 Op het plein van de Mariakerk in Overveen wordt een Franse kunstmarkt gehouden ten bate van de restauratie van de toren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 266