De politie houdt een 40-jarige man aan die ervan ver dacht wordt een aantal Haarlemmers voor in totaal twee ton opgelicht te hebben. Oud-leerlingen en oud-docenten van de Haarlemse Rijkskweekschool vieren het 125-jarig bestaan van hun school. Wethouder sikma plant een nieuwe koningslinde op de plek van Wilhelminaboom op het Nassauplein. (zie 10 maart). De Dienst Hout en Plantsoenen begint aan een reeks activiteiten ter herdenking van het 85-jarig bestaan. Het Kleverpark sluit een succesvolle Franse Week af. 24 Haarlemmerliede viert met een uitgebreid feestprogram ma het 150-jarig bestaan van de kerk St. Jacobus de Meerdere. 27 Op uitnodiging van burgemeester schmitz komen ruim honderd vrouwelijke burgemeesters en wethouders in het Haarlemse stadhuis bijeen. Gesproken wordt onder meer over sociale veiligheid. c.m. kwant 40 jaar bij de Haarlemse timmerfabriek Bruschke. Hij ontvangt de zilveren medaille Oranje Nas sau. 29 De 71-jarige diacones jantje ram onthult het naambord je Buytenhout van het nieuwe wooncomplex op het terrein van het vroegere Diaconessenhuis aan de Ha- zepaterslaan. De Raad van kerken Haarlem-Centrum organiseert een kerkepadroute die voert langs de Nieuwe Kerk, de Re monstrantse kerk en de Bavo-kathedraal. 31 De clavecimbeldagen in Haarlem blijken een groot suc ces te zijn geweest. peter holst neemt afscheid als directeur van het Maat schappelijk Werk Zuid-Kennemerland. De Koninklijke hfc promoveert van de jvb naar de knvb. Juni 1 De Haarlemse politie rolt een bende valsemunters op, die (voor enkele miljoenen) valse dollars wilden ver spreiden. Negen Haarlemmers worden gearresteerd. KARIN KAS, (bege)leidster van de Haarlemse bloemen meisjes, benoemd tot directeur van de Zandvoortse vvv als opvolgster van theo hilbers. Onder meer uit misnoegen over het beleid van bisschop h. bomers en diens hulpbisschop lescrauwaet neemt het gehele kathedraal kapittel van het r.k. bisdom Haarlem ontslag. 2 Een uitgebreide delegatie vanwege de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bezoekt Haarlem in het kader van stadsvernieuwing en monumentenzorg. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 267