266 3 Uit een statistisch onderzoek van de gemeente blijkt, dat zich steeds meer buitenlanders in Haarlem vestigen. Van de Haarlemse bevolking behoort 4.5 tot een etnische minderheid. Het landelijk gemiddelde bedraagt 3.8%. 4 De spelers van de fc Haarlem nemen afscheid van hans van DOORNEVELD, die hun elftal zeven jaar heeft ge traind. Blijkens de voorjaarsnota van de gemeente zal Haarlem in 1988 voor zes miljoen moeten bezuinigen. 5 Dominee m. groen wordt bevestigd in de christelijk ge reformeerde kerk De Hoeksteen aan de Raaks. In de Haarlemmerhout wordt vier dagen een Belgisch theaterspektakel gehouden; Tricolore Triste. ien dales, burgemeester van Nijmegen, opent aan de Buitenrustlaan het Centrum voor beroepsoriëntatie en beroepsoefening voor vrouwen. 6 Met veel feestelijkheid gaat het Haarlem Festival van start. 9 Hockeyploeg Bloemendaal, landskampioen en Eu ropees cupwinnaar, wordt in het Bloemendaalse ge meentehuis gehuldigd. 11 Burgemeester schmitz opent in de Vleeshal de tentoon stelling 'In de loop van het Spaarne', georganiseerd door de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland en het Frans Halsmuseum. Tevens verschijnt het boek 'De loop van het Spaarne', onder redactie van bertsliggers. Medisch Kleuter Dagverblijf Margriet verhuist van de Anne van Burenlaan in Haarlem naar de Randhoeve in Aerdenhout. 12 De heer r. van wijk, directeur/voorzitter van de Alge mene Werkgevers-vereniging opent het met nieuwbouw uitgebreide gebouw van de awv aan de Leidsevaart. 13 De manifestatie Haarlem Open Stad krijgt een drama tisch einde doordat een automobilist op de Riviervisch- markt inrijdt op het publiek. Zeven gewonden zijn het slachtoffer van de dollemansrit. 14 Remonstranten en vrijzinnig hervormden vieren het eeuwfeest van hun kerk aan de Prins Hendrikstraat. Mgr. dr. h.w.j. kuipers, oud-vicaris-generaal van het r.k. bisdom Haarlem en oud-KRO omroeppastor, viert zijn 40-jarig priesterfeest. 15 De Bloemendaalse Schoolvereniging viert haar 85-jarig bestaan. De Zandvoortse gemeenteraad besluit de vvv uit de Streek vvv terug te trekken. 18 De markten in de Floresstraat en op de Zomerkade vieren respectievelijk hun 40- en 25-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 268