19 Burgemeester schmitz opent aan de Morinnesteeg de binnenstadstuin die Wijngaardtuin gaat heten. Parkwijk viert een zomerfeest onder meer met een ma nifestatie op de Prinses Beatrixdreef. 20 Het coc Haarlem viert de Nationale Roze Week. 21 Bouwbedrijf D. Baas Zn te Haarlem ioo jaar. Mevrouw c. schmidt-ghijssels in Overspaarne ioo jaar. Zuster wies kamphuys (71) overleden, oud-hoofdwijk verpleegster van het Wit Gele Kruis/Haarlemse Kruis vereniging. 23 De Kennemerraad neemt afscheid van de CDA'ers m. 25 Ir. j. louwe KOOiJMANS benoemd tot directeur van het Waterleidingbedrijf Zuid-Kennemerland als opvolger van ir. j. waldorp. 26 In de renaissancezaal van het Frans Halsmuseum neemt jhr. f.w.a. beelaerts van blokland afscheid als voorzit- ter van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemer- land en als bestuurslid van de Vereniging Haerlem. 29 Twee gewapende mannen plegen een overval op een bank aan de Schotersingel. 30 F. de goede (77) overleden, oud-loco-griffier van Noord- Holland. Burgemeester schmitz stort het eerste beton voor de nieuwbouw op het Houtplein en ontvangt een beeldje van de 'lezende Godfried Bomans' als attentie voor de gemeente. Het beeldje wordt geplaatst in de hal van het stadhuis (zie 22 mei). 2 Een uitslaande brand vernielt het atelier van de kunst schilder eric pool en diens schilderijen. Rector j. blankert neemt afscheid van het Marnix van St. Aldegondelyceum Wethouder koster stelt de viaducten Kegge en Stastok officieel in gebruik en daarmee wordt de verdere ontslui ting van het industriegebied Waarderpolder een feit. 4 Een felle brand in een magazijn naast een beddenzaak op de Gedempte Oude Gracht veroorzaakt een schade van ruim drie ton. 5 China wint de vierde Haarlemse Softbalweek. Stadsorganist piet kee onderscheiden met de benoeming tot erelid van het Royal College of Organists in Londen. 7 g.s. verdonschot (78) overleden, oud-algemeen-direc- teur accountants- en adviesbureau l.t.b. 13 Mgr. w. de graaff krijgt eervol ontslag als vicaris van het r.k. bisdom Haarlem. Hij wordt opgevolgd door H.A.J. DÜRR. 16 ton hendriks (63) overleden, oud-raadslid ppr. 267 KARSSEN en J. VERBURG.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 269