September i Het verzorgingshuis Oldenhove te Overveen opent een dagcentrum voor de opvang van ouderen uit de buurt. Het r.k. bisdom Haarlem heeft weer een kapittel/consul torencollege en bovendien een priesterraad. 2 Mej. a. wolters, 40 jaar in het onderwijs, neemt afscheid van de basisschool Dr. J. Waterink. 4 Mr. JANMARI BAST (53) overleden, notaris te Aerdenhout. 6 Koningkerk aan Kloppersingel na 60 jaar definitief geslo ten. 7 Tweehonderd jaar geleden werden voor het eerst langs min of meer democratische weg gekozen burgemeesters van Haarlem benoemd. Hiermee is Haarlem in zekere zin de oudste democratie van Nederland. 8 De Maria Austria-prijs (foto) toegekend aan leo diven- dal uit Heemstede door het Amsterdams Fonds voor de Kunst. Het politiewijkteam in Schalkwijk rolt een jeugdbende op die een groot aantal bromfietsen heeft gestolen en voor duizenden guldens bij inbraken. 9 Open Monumenten Dagen in Haarlem t/m 13 septem ber. De 56-jarige gerrit jan HEijN uit Bloemendaal wordt ontvoerd. Er wordt een recherchebijstandsteam ge vormd dat zetelt in het Haarlemse hoofdbureau van politie aan de Koudenhorn. Mevrouw g. stam-burgler neemt afscheid van de Dreef- basisschool. Burgemeester schmitz ontvangt het eerste exemplaar van Tekenschrift bij de opening van de tentoonstelling Topogravaria in de Vishal. Tevens verschijnt het boekje 'Vijf Wandelingen langs monumenten', samengesteld door bart uittenhout, pieter vollaerts (8o) overleden, destijds een welbeken de winkelier in de Anegang. Drs. e. stoove benoemd tot directeur van de Haarlemse Dienst Sociale Zaken. Het International Correspondence Chess Federations, een organisatie van briefschakers, congresseert in Bloe mendaal. Het gezelschap bezoekt ook Haarlem en wordt in de Gravenzaal ontvangen door wethouder sikma De Amsterdamse Poort in het licht van schijnwerpers gezet. 13 Het dameskoor Te Deum Laudamus in Haarlem-Noord viert zijn 25-jarig bestaan. c.p. van berg (59) pastoor van de Oud-Katholieke paro chie van de H.H. Anna en Maria, overleden. NICO BRINK en GERRIT VAN DEN BELDT. 269

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 271