Blijkens cijfers van de Provinciale Planologische Dienst is in Haarlem tussen 1980 en 1985 het aantal winkels gedaald van 1778 naar 1543. Pastoor th. horstman uit Alkmaar tot bisschop gekozen van het oud-katholieke bisdom van Haarlem. Hij volgt mgr. a. van kleef op die met emeritaat gaat. Het gerenoveerde bejaardenverzorgingstehuis Sint Ja cob in de Hout officieel heropend. Een deputatie van het personeel van het Marine Hos pitaal in Overveen biedt de leden van de vaste Tweede Kamercommissie voor defensie een petitie aan om op heffing van het ziekenhuis alsnog te voorkomen, o. van trigt adjunct-directeur nzh. In de hal van het Coornhertlyceum onthult burgemeester schmitz een borstbeeld van dirck volckertszoon coorn- hert bij het 40-jarig bestaan van deze school, jan van borsum buisman heeft het beeld gemaakt. Wegens zijn verdiensten in het christelijk onderwijs wordt pieter knijff in de basisschool De Viersprong Ridder Oranje Nassau. Hij was voorheen bijna een kwart eeuw hoofd van de Koningin Julianaschool. Wethouder van balen speldt hem het onderscheidingsteken op. Volgens het gemeentelijk bezuinigingsplan zullen er de eerstdrievolgende jaren 112 arbeidsplaatsen vervallen. Blijkens het Plan voor het Kunstbeleid (1988-1992) van minister brinkman zal het aantal formatieplaatsen van het npo niet verminderd worden. Op het voormalige landgoed De Randhoeve in Aerden- hout wordt het nieuwe kleuterdagverblijf Margriet in gebruik genomen. Op het voormalige terrein van Mar griet aan de Anna van Burenlaan in Haarlem wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van 14 woningen. Een felle uitslaande brand vernielt een opslagplaats in de binnenstad. Schade driekwart miljoen gulden, w. broer uit Naarden en th. westen uit Haren benoemd tot commissaris van politie te Haarlem. Zij volgen w. Op het station te Haarlem brandt een treinstel uit. Scha de driekwart miljoen gulden. Restauratrice anne van grevenstein legt de laatste hand aan het herstel van de vijf schuttersstukken van Frans Hals, in het museum dat in 1988 zijn 75-jarige bestaan aan het Groot Heiligland viert. Mr. pieter van vollenhoven als voorzitter van de Stich ting Nationaal Restauratiefonds en namens de gemeente Haarlem wethouder van schooten tekenen een overeen komst voor een financiële regeling betreffende de restau- OOSTERHOF en M. STRAVER Op. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 273