ratie van woonhuismonumenten. Haarlem fungeert als experiment, evenals Utrecht. 15 Een zuidwesterstorm raast over Holland en richt ook in Haarlem en omgeving grote schade aan. pietlehman, voorzitter van de wijkraad Heiliglanden/De Kamp, neemt afscheid uit zijn functie. Uit handen van wethouder van schooten ontvangt hij de legpenning van de gemeente Haarlem. Dr. j.j. klinkert uit Castricum met ingang van 1 novem ber benoemd tot beleidsdirecteur van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. 16 Enkele leidinggevende figuren in de Haarlemse industrie ontvangen op uitnodiging van wethouder sikma verte genwoordigers van de Industrie Raad van de County Pinellas uit Florida. 21 Koningin Beatrix opent het nieuwe gerechtsgebouw, dat achter de 100-jarige gevel van het vroegere justitie- gebouw aan de Jansstraat is opgetrokken. De Katholieke Bond van Ouderen (kbo) afdeling Haar lem viert zijn 35-jarig bestaan. Secretaris wim van der meij wordt bij zijn afscheid onderscheiden met de zil veren speld van verdienste. In de Kruisstraat wordt een subsidiewinkel-woningver betering geopend. In het Zaanenbos, nabij het Huis te Zaanen, wordt een kunstwerk geplaatst, gemaakt door ben guntenaar. Buurtbewoners hebben bezwaren ingediend bij de Raad van State. 22 Mgr. dr. j.j.m. stieger (63) overleden, oud-vicaris van de r.k. bisschop van Haarlem. 24 Wethouder van schooten opent het nieuwe winkel/- wooncomplex tegenover de Amsterdamse Poort. Wegens zijn verdiensten voor de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Bond tot redding van drenkelingen wordt de heer f. lodder onderscheiden met de gouden ere medaille Oranje Nassau. 27 Bij een inval in een pand in de Vijfhoek arresteert de politie acht junks wegens betrokkenheid bij handel in hasj. cees oderkerk, waarnemend hoofd van de afdeling on derwijs ten stadhuize, neemt afscheid. 28 Het speelproject op het Brouwersplein wordt in Utrecht als de leukste speelplek met een bronzen beeldje geëerd door de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties. Uit een rapport van het ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt dat de Haarlemse politie in 1986 aanzienlijk meer misdrijven oploste dan andere corpsen in vergelijk- 272

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 274