bare gemeenten. Dank zij de wijkteams is de criminali teit merkbaar gedaald. De Haarlemse gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel, eenmalig 400.000 gulden te bestemmen voor promotie van het industriegebied Waarderpolder. 29 Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Stichting Consultatiebureau voor alcohol en drugs wordt een sym posium gehouden en verschijnt een gedenkschrift, ge schreven door de oud-voorzitter a. overmeer. November 1 johan zuidema (54) overleden, hoofd afdeling verkeer Openbare Werken. 5 Wethouder van son opent in het voormalige raadhuis van Schoten (Rijksstraatweg) het bureau van het team Noord van de Stichting Maatschappelijk Werk. In de Gravenzaal wordt het 550-jarig bestaan herdacht van het Sint Jacobs Godshuis (Sint Jacob in de Hout). Minister brinkman spreekt de feestrede uit. Er verschijnt een boekje, een Haarlemse miniatuur, gewijd aan het Godshuis, geschreven door b. speet en h. bouwknegt. 8 Bij een brand in een 12 verdiepingen tellende torenfiat aan de Delftlaan moeten ongeveer 80 bewoners de flat verlaten en worden opgevangen in NZH-bussen. 9 Het Haarlemse raadslid tinus de water, oud-wethouder (PvdA), wordt tijdens een bijeenkomst in Die Raeckse gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum en andere ver diensten. wim kok, partijleider, speldt hem de gouden partijspeld op. theo westen en wim boer geïnstalleerd als commissaris van politie. COBI schreijer, zangeres van volksliedjes, Ridder Oranje Nassau. Zij wordt gehuldigd in het concertgebouw we gens haar verdiensten op maatschappelijk-cultureel ge bied. 10 Uit bezuinigingsoverwegingen besluiten b w het ver zenden van nieuwjaarskaarten af te schaffen. Besparing: 8.500,-. 13 De Scholengemeenschap Haarlem viert haar 95-jarig bestaan onder meer door de 44 Haarlemmers die even oud zijn als de school ieder een zelf gemaakte taart aan te bieden. Bij zijn vervroegd uittreden uit de provinciale dienst (Noord-Holland) wordt de heer j. de korte officier Oran je Nassau en krijgt hij de zilveren penning van de provin cie. Wegens een nieuwe reorganisatie binnen het St. Elisa beth's Gasthuis wordt de directie ingekrompen, hetgeen 273

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 275