vereniging wordt opgericht. De vereniging is een groep van gelovigen die bezorgd zijn over de tegenstellingen binnen de rooms-katholieke kerk. Ter gelegenheid van het ioo-jarig bestaan van de afde ling Bennebroek Bloembollencultuur (reeds gefuseerd met Heemstede, opgericht 1879) verschijnt een gedenk boekje, geschreven door a. kramer met assistentie van De koop van het Enschedé-complex aan het Klokhuis plein door de gemeente Haarlem wordt bezegeld. Met de koop is een bedrag van 8 miljoen gulden gemoeid. Van de hand van archivaris krol van de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek verschijnt het boekje 'Ge schiedenis van het buitengoed Bosbeek in Heemstede en van het adellijk geslacht Van Merlen', ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging. jan nelissen (68), poppenspeler, overleden. h. huurdeman, rector van het Eerste Christelijk Lyceum als opvolger van rector j. landstra. De Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw moet drastisch bezuinigen om de (te) grote tekorten op de exploitatie weg te werken. jacob tammes (92), overleden, oud-directeur Melkin richting De Sierkan. De gemeenteraad veroordeelt het wanbeleid betreffende Schouwburg en Concertgebouw wegens de grote over schrijdingen van het budget. In de Vleeshal wordt een tentoonstelling gehouden over martinus van marum, een befaamd natuuronderzoeker. De gemeenteraad sluit de behandeling van de gemeente lijke begroting 1988 af. Besloten wordt in drie jaar tijds 8,6 miljoen te bezuinigen, waarvan 4,1 miljoen reeds in de begroting 1988 is gerealiseerd. Bij zijn pensionering wordt de wrnchef van de Haarlem se Parkeerpolitie onderscheiden met de zilveren medail le Oranje Nassau. De politie rolt een jeugdbende op in Haarlem-Oost, tien jongens van wie de jongste 8 jaar is. Nico drost en leo straus vieren hun gouden jubileum bij de Haarlemsche Tooneel Club. Zij worden opge nomen in het ere-register van het Nederlands Centrum Amateurtoneel, beiden worden ze onderscheiden met de gouden speld van de htc en nico drost wordt be noemd tot ere-lid van de vereniging. De toren van de Grote of St.-Bavokerk weer in het licht van de schijnwerpers. A.OVERMEER. 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 277