Ondergrondkaart Frederikspark, waarop is aangegeven de nummering van de villa's en de situering van het Brongebouw en het Sportfondsenbad (gestippeld). (Tekening A.L. Barker) deze hofstede verkocht aan Lodewijk Napoleon, die het de naam Paviljoen Welgelegen gaf. In het voorjaar van 1809 kreeg de tuinarchitect J.D. Zocher sr. de opdracht een ontwerp te maken voor één groot park rondom het Paviljoen, dat een gebied bestreek, bestaande uit het gedeelte van de Haarlem merhout tegenover het paviljoen, het park achter het huis en het aangrenzende speelveld de Baan. Zijn zoon J.D. Zocher jr. verrichtte het meet- en tekenwerk. Op 24 september 1809 werd een decreet uitgevaardigd om het speelveld de Baan van de stad Haarlem over te nemen. Bij de aanleg van het park werd niet gewacht tot de formaliteiten over de koop van onder andere de Baan achter de rug waren. Begin oktober 1809 wa ren de werkzaamheden op het voormalige speelveld al volop aan de gang. Van belang voor het deel van de Baan in het ont werp van J.D. Zocher sr. is een ovaalvormig centraal perk met daarin een omvangrijke orangerie. Op 22 mei 1809 werd door Lodewijk Napoleon van deze plannen afgezien en vond uit voering in vereenvoudigde vorm plaats, die na de vlucht van Lodewijk Napoleon in 1810 zo goed mogelijk doorgang von den. In 1810 werd het Koninkrijk Holland ingelijfd bij het Franse Keizerrijk. Na de confiscatie was er nauwelijks meer geld voor het onderhoud van het park. In 1813 kwam er een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 126