dat een plan en teekening van de te plaatsen villa's aan de goedkeuring van B W moet worden onderworpen en aan B &W op te dragen betreffende die aanvragen het gevoelen in te winnen van den heer J.D. Zocher, of van diens zoon L.P. Zocher. In dezelfde raadsvergadering werd ook besloten dat de te bebouwen grond om niet, en die voor de tuinen tegen één gulden per vierkante el zou worden afgestaan 28). Daarmee werd tegemoet gekomen aan de wens van Jhr. A.V. Teding van Berkhout, ruim een jaar daarvoor, en werd in Haarlem in 1863 een begin gemaakt met de aanleg van de Koekamp als villapark. Voor een inzicht in het bebouwingspatroon zijn de villa's chronologisch gerangschikt. Daarbij is de huidige nummering aangehouden. De bebouwing frederikspark nr. 6 (1864) (plan van Zocher nr. 7) Dit was het eerste bouwplan dat voor een villa in het Frederiks park werd ingediend en het dateert van 12 maart 1864. Het was afkomstig van J. van Ek. Uit de correspondentie blijkt ook dat hij woonachtig was in de Gierstraat en van beroep meester tim merman van beroep was 29). Deze aanvrage betrof de bouw van een villa op de plaats van nr. 7 op het plan van Zocher. De tekeningen daarvan dateren van 30 maart 1864 30). Uit de transportakte van de grond blijkt dat J. van Ek zelf de koper was. Deze villa bestaat uit twee rechthoekige plattegronden, waarvan de kleinste aan de Dreefzijde grenst. Het huis bestaat uit twee bouwlagen en een zolderverdieping onder haaks op elkaar staande, flauw hellende dakvlakken. De gevels zijn min Frederikspark nr. 6, voorgevel, 1986. (Foto sector Gemeentewerken, afd. bma/ Monumentenzorg Jos Fielmich) 136

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 138