Frederikspark nrs. 3-5, parkzijde, circa 1890. (Gemeentearchief Haarlem, topografisch-historische atlas) (plan van Zocher nr. 6) Op 14 december 1864 diende J. van Ek een bouwaanvrage in. Het betrof de bouw van een villa op de plaats nr. 6 op het plan van Zocher. Tevens vroeg hij 'preferentie' aan van de plaats nr. 1 op het plan van Zocher 34). Vermoedelijk is de villa in 1865 gebouwd. Ook deze bouwtekeningen konden niet achter haald worden. Het vermoeden dat een en ander verband houdt met de bouw van villa nr. 2 wordt hierdoor versterkt. Waar schijnlijk is J. van Ek de ontwerper, hij was zeker de eigenaar van de grond35). Deze gepleisterde villa heeft 'de goede zijde' gericht op de Dreef. De villa is gebouwd op een rechthoekig grondplan en bestaat uit twee, haaks op en in elkaar elkaar staande, rechthoekige hoofdvormen. De villa is twee verdie pingen hoog. Een derde verdieping boven de hoofdas geeft de villa een duidelijke oost-west gerichtheid. De zadeldaken zijn licht hellend. FREDERIKSPARK NR. 3~5 (i865) (plan van Zocher nr. 4) De aanvrage voor de bouw van een villa werd op 2 mei 1865 ingediend door G.M. Zeegers, aannemer te Bennebroek Vermoedelijk is hij de ontwerper én eigenaar en werd de villa gebouwd voor één gezin. De villa ligt georiënteerd op het cen trale perk, het zuid-westen dus. De villa heeft een rechthoekig grondplan met de lange zijde naar het park gericht, telt twee bouwlagen en een zolderverdieping en heeft één groot zadel dak. Op de beëindigingen van de dakranden waren oorspron kelijk akroteria aangebracht. De gepleisterde gevels waren symmetrisch ingedeeld en de zuid-westgevel is het sierlijkst behandeld. De balkons worden gedragen door hermen, uitge- 139 FREDERIKSPARK NR. 4 (1865)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 141