voerd in stucwerk. De tekeningen van het interieur ontbreken. FREDERIKSPARK NR. I (l868) (plan van Zocher nr. 5) Voor deze villa werd op 5 augustus 1868 door Jb. van Ek jr., winkelier in de Grote Houtstraat, een aanvraag ingediend. Het betrof het kavel nr. 5 op het plan van Zocher. Het ingediende ontwerp werd echter afgewezen. Het betrof een - waarschijn lijk te pleisteren - zeer eenvoudige villa van twee verdiepingen Fredcrikspark nr. 1Baanzijdc, 'f 1986. (Foto sector Gemeentewerken, afd. bma/ I Monumentenzorg Jos Fielmich) en zolderverdieping onder een schilddak op een vierkant grondplan 37). Over dit ontwerp werd J.D. Zocher jr. om zijn mening gevraagd. In een brief van 7 augustus 1868 antwoord de hij aan de burgemeester: In beleefd antwoord op uw geëerd schrijven van gisteren, moet ik tot mijn leedwezen de opmer king makendat voor de villa's in het Kenaupark....mijne opi nie niet is gevraagd, terwijl eene speciale commissie zich met die beoordeling schijnt te hebben belast. Ik vlei mij dus, dat die commissie ook thans zal weten te beoordelen, of eene nederige woning, waarvan de teekening hierbij gaat, behoort aan den ingang van een fraai park, met opoffering vanfraaye boomen, of wel op een anderen stand dient geplaatst. Verschoon mij dus op bovengemelden grond om hieromtrent verder mijn oor deel mede te deelen38). Het is duidelijk dat Zocher zich gepas seerd voelde maar het toch niet kon laten zijn mening te geven. Op de tekening is, in het midden van de zijgevel op de plaats van blindnissen en op de hoeken in potlood het woord 'pilas ter' geschreven. In hoeverre dit aantekeningen van J.D. Zocher jr. zijn is waarschijnlijk niet meer te achterhalen. Vervolgens werden op 14 augustus 1868 nieuwe plannen ingediend39). Dit 140

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 142