In 1880 week hij van dit schema af en vroeg verlenging van zijn contract met een periode van zeven jaar, tot december 1887 Wel hield het stadsbestuur dit keer zich het recht voor de huur gedurende de huurtijd te kunnen beëindigen zonder zich te verplichten enige vorm van schadevergoeding aan de huurder te betalen67). Een vooruitziende blik want in 1882 werd door raadslid M.O. de Kanter voorgesteld de huur aan Van den Berg op te zeggen en het weiland beschikbaar te stellen tot speelplaats voor de Haarlemse jeugd68). Wat was er aan de hand? In die tijd was de Haarlemmer Hout uitgekozen voor de uitoefening van het cricketspel. Meerdere clubs maakten van dit openbare wandel bos gebruik. Dat dit niet geheel zonder gevaar was bleek toen een passerende vrouw door een bal werd getroffen. Reden voor b w om het cricketspel in de Hout te verbieden 69). Raadslid De Kanter stelde naar aanleiding daarvan toen de Koekamp voor als mogelijke speelplaats. De toenmalige Com missie voor de Hout en Plantsoenen prees de goede bedoeling van de voorsteller maar wees het idee krachtig van de hand. Zij was van oordeel dat de uitvoering van het plan niet in overeen stemming te brengen [was] met den tegenwoordige toestand van het zeer fraaie Frederikspark en de daarin liggende villa's70). Ook de bewoners van het park en directe omgeving lieten zich niet onbetuigd. In een brief aan b w stelden zij dat juist voor een speelplaats niet een der schoonste gedeelten van Haarlem moest worden opgeofferd. Zoo één der Haarlemsche parken dien naam verdient, is het voorzeker het Frederiks park, dat, zonder kunstige plannen, uit den aard van het ter rein geboren, door zijne afzonderlijk staande villa s en prach tig geboomte zulk een liefelijk geheel vormt met het rustige weiland, en op de bezoekers van Flaarlem zeker een der aan genaamste indrukken achterlaat. Dat het vestigen van een kin derspeelplaats, met al de daarbij behoorende toestellen, dit landelijk plekje geheel zou worden ontsierd, behoeft geen betoogTerwijl aan de eene zijde alles wordt aangewend om door den aanleg van nieuwe parken Haarlem te verfraaijen, zou het aan de andere zijde vreemd schijnen als men een se dert jaren gewaardeerd sierraad der gemeente ging bederven. Voor zulk eene tegenstrijdigheid echter wenschen de onderge- teekenden het Gemeenstebestuur gaarne te behoeden 7I). Het voorstel van raadslid De Kanter werd dan ook niet aangeno men. Een paar jaar later was iedereen kennelijk milder gestemd. Want in 1887 was er toch sprake van de uitoefening van het cricketspel in het Frederikspark. De cricketclub 'Rood en Wit' hield toen haar oefeningen in de Koekamp. Zij verzochten dan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 150