gevoeld een Badhuis van grotere omvang op te richten. Daar om werd door de Maatschappij voorgesteld op die plaats de Drinkhal te bouwen en het Badhuis elders in de omgeving van het Frederikspark te plaatsen 89). De gemeenteraad stelde de beslissing uit totdat de Maatschappij met een nieuw voorstel kwam betreffende het Badhuis90). Deze stelde in maart van dat jaar voor het Badhuis te bouwen aan een nieuw te maken straat, de latere Badhuisstraat. De gemeenteraad ging daarmee akkoord, waarmee alleen de Drinkhal een plaats kreeg in het Frederikspark en de oostzijde daarvan dus onbebouwd bleef 9l)- Deze Drinkhal werd gebouwd tegen de grens met de tuin van Paviljoen Welgelegen, tussen de villa's nr. 8 en nrs. IO—12. Ondertussen vorderde de bouw van het Brongebouw en werd door de Firma Zocher een inrichtingsplan voor de voormalige Koekamp geleverd. Nog altijd lag er de kwestie rond de veranda's aan de zuidgevel van het Brongebouw. Zoals al is aangegeven werd de bouwvergunning verleend met uitzonde ring van deze onderdelen. De Maatschappij achtte de bouw van deze veranda's voor een behoorlijke exploitatie van het hoogste gewicht en een werkelijke behoefte92). Bovendien be gon de tijd te dringen. De toelichting op het inrichtingsplan van de Firma Zocher geeft een goed beeld van de plannen. Zo geeft Zocher te kennen dat het ons voornemen is om behalve de glooiing, die rondom het gebouw zal ontstaan door de op hooging daartegen, ook het overige terrein, en wel hoofdzake lijk het groote middengazon, waarover van verschillende punten fraaie uitzichten zullen zijn, eene niet sterk gepronon ceerde, maar zacht golvende beweging te geven, tem'ijl de be planting zal bestaan uit heestergroepen, boomen, bloem perken enz., van verschillende hoogte, groeiwijze en kleur- schakeeringzooals wij oordelen dat in verband met den aan leg en de omgeving een goed effect zal maken en ook met inachtneming van het uitzicht der omliggende villa's gewenscht zal zijn. Behalve de pleinen voor zitplaatsen be stemd, is het hoofdpad door ons ontworpen op eene breedte, dat langs den kant tafels en stoelen kunnen worden geplaatst, tevens genoeg ruimte overlatende voor promenade gedurende muziekuitvoeringen De gelegenheid tot zitten is op deze wijze meer over het terrein verspreid, wat naar onze meening aangenamer is dan één groot plein bij de muziektent, zoals dit gewoonlijk wordt aan getroffen. Voor de overige paden, waar behalve enkele banken geene zitplaatsen zullen komen, is eene mindere breedte vol doende. Verder geeft, naar wij vertrouwen, ons plan een en ander dui- 153

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 155