Wmm - Frederikspark, het Sportfondsenbad, zuidzijde, circa 1955. (Gemeentearchief Haarlem, topografisch- historische atlas) in afwijkend handschrift, 'J.B. van Loghem'. Met andere woorden, Van Loghem gaf middels zijn handtekening het fiat aan de tekeningen. Soms ook staat Van Loghem expliciet als adviseur vermeld. Hoe precies de rolverdeling en individuele inbreng is geweest is niet meer te achterhalen. Gezien het schetsontwerp moet de uiteindelijke vormgeving worden toe geschreven aan Van Loghem. In hoeverre Verspoor en Muylaert daar nog invloed op hebben gehad blijft onduidelijk, maar het zou beide architecten tekort doen door hen alleen als technische tekenaars van Van Loghem te beschouwen. Van Loghem nam de situering in het park over en was daaraan, mede door het standpunt van het college van b w, gebonden. Wel werd meer dan ooit aandacht geschonken aan de beplan ting rondom het zwembad. Dat kan natuurlijk zijn voortge vloeid uit de discussie over de plaats. Er kwamen twee versies op tafel. Het eerste zette bepaalde ontwikkelingen door die reeds waren ingezet door Verspoor en Muylaert. De indeling van de kleed- en doucheruimtes was nogal rommelig. Hoofde lementen als terras en openschuivende glazen wanden werden gehandhaafd. De tweede versie was doelmatiger van opzet wat betreft de indeling. Het had iets van de helderheid die de de cember- 1932-varianf Verspoor en Muylaert kenmerkte. Ter ras en schuifwanden werden gehandhaafd, een inpandige fiet senstalling werd toegevoegd. 159 H v:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 161