niet meer gebruikt worden voor de omrastering van de tuin van het zwembad. Het hek rondom het plantsoen van het Hasse- laersplein diende in die tijd evenwel uit oogpunt van welstand te worden weggenomen. Aangezien dit hek in behoorlijke staat verkeerde werd besloten dit te herplaatsen rond de tuin van het zwembad. Bovendien werden gelijk een aantal paden verlegd. Alle werkzaamheden werden uitgevoerd in het kader van werkverschaffing aan jeugdige werklozen IIL). In 1961-1963 werden plannen ingediend die ten doel hadden de bestaande inpandige fietsenstalling om te bouwen tot in- structiebad en het uitbouwen van een nieuwe fietsenstalling aan de zuidzijde van het zwembad. Architect was J.A. Wijnin- cke te Oosterbeek. De Schoonheidscommissie had tegen de uitbouw geen bezwaar mits de gevels geheel overeenkomstig het bestaande werk zouden worden uitgevoerd. In 1967 vonden wederom verbouwingen plaats. Architect was dit keer ir. W.F. Saarberg. De belangrijkste wijzigingen von den plaats in de hal. entree en opstelling van de kassa's. De subcommissie van de Schoonheidscommissie had tegen de voorgestelde wijzigingen geen bezwaar. In 1968 diende ir. W.F. Saarberg een aanvraag in betreffende een ingrijpende verbouwing van het zwembad. De werkzaamheden zouden als volgt zijn; verbouwing van zwembad, doucheruimten, buf fet met berging en algehele restauratie. 1 otale kosten 380.000,-. In 1968 vond echter alleen verbouwing plaats van het ketelhuis en berging. In 1975 vonden wel ingrijpende verbouwingen plaats in de zwemzaal en kleedruimten. Architect was ir. J.D. Schenk. To tale raming van de kosten bedroegen 300.000,—.Met name de verbouwing van de zwemzaal was zeer ingrijpend. Het pla fond werd verlaagd en het zwembassin volledig opnieuw bete geld. Alle Van Loghem-kenmerken werden verwijderd zoals springplank en duiktoren en klimladders in het bassin. Al het tegelwerk (in hoofdzaak wit van kleur) werd vervangen en er werd meer kleur geïntroduceerd. We moeten af van dat steriele slagersidee in zwembaden, er moet meer vrolijkheid en intimi teit komen, aldus het Haarlems Dagblad vlak voor de opleve ring. De meest dramatische ingreep betrof echter het verwijde ren van de glazen schuifwanden tussen het zwembad en het terras. Deze werden vervangen door een soort borstwering van verglaasde elementen met daarboven een strook metselwerk, die aansluiting heeft op de dubbele glasstrook. Het zonneterras werd zo letterlijk gescheiden van het zwembad en gedegra deerd tot een ordinair plat waar gezond kon worden. Oorspron kelijk was het terras aan de parkzijde afgesloten door een borstwering van matglas, nu kwam er een reeks van lichtblauw 161

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 163