de gemeente Haarlem; in het jaarverslag van 1992 zal op de resultaten worden ingegaan. Restauraties In 1991 zijn officieel aan 48 panden, die als monument of (bijdrage ir. W.B.J. Polman) beeldbepalend geregistreerd staan, werkzaamheden verricht die de kwalificatie 'onderhoud' te boven gaan; dit kan variëren van uitgebreid herstel tot ingrijpende restauratie. Ten behoeve van het jaarverslag is een beperkte keuze gemaakt, waarbij de woonhuizen voornamelijk in een historisch perspectief zijn geplaatst en van de bekendere - grote - monumenten de aard van het herstel nader wordt toegelicht. Bij eerdere jaarverslagen is ingegaan op voorgenomen molen restauraties; op feestelijke wijze is dit jaar de molen De Hom mel weer 'in gebruik genomen'. Overzicht van restauraties in Haarlem Bakenessergracht 27 M kap- en voorgevelherstel Bakenessergracht 63 (achterh) M kapherstel Bakenessergracht 102 M kapherstel Bakenessergracht 107 M restauratie voorgevel Barteljorisstraat 1 M algehele restauratie Botermarkt 2 M herstel voor- en achter gevel Burgwal 103 B herstel voor- en achter gevel Damstraat 27 M herstel voorgevel Doelstraat 25 B herstel voorgevel Floraplein 16 M kapherstel Frankestraat 27 M herstel voorgevel en kap Frederikspark 3-5 M herstel fundering en ge vels Gedempte Oudegracht 36 M algeheel herstel Gedempte Oudegracht 44 M herstel kap en zijgevel Gierstraat 3 M herstel kap en gevels Gierstraat 77 M algeheel herstel Goudsmidspleintje 6 M algeheel herstel Grote Houtstraat 29 B herstel voorgevel Grote Houtstraat 37 M herindeling Grote Houtstraat 126 M herstel kap en gevel Grote Houtstraat 132 M algeheel herstel Grote Markt 25 M herstel kelder IJdijk 31 (Spaarndam) B herstel kap en gevels Jansweg 39 Hofje van Staats M algeheel herstel Jansweg 42 M gevelwijziging en herin deling 170

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 172