dit rustica-motief onderbroken door een brede cordonlijst met trigliefen en metopen. Onder het timpaan werd de naam van de school aangebracht. De zijpartijen, die uitgevoerd zijn in don ker rode baksteen en waarin zich de lokalen bevinden, zijn identiek aan elkaar en worden beëindigd door een tandvormige zandstenen hoekoplossing. De horizontaliteit wordt benadrukt door de zandstenen sokkel, cordonlijst en gootlijst met tand- fries. Ook de monumentale uitvoering van de ramen door een omranding met een zandstenen lijst versterkt dit. De ramen hebben een zesdeling en zijn uitgevoerd als schuifraam. De achtergevel is uitermate sober en functioneel uitgevoerd en be vat slechts ramen, waar dit om functionele motieven noodza kelijk is. De plattegrond heeft een H-vorm, met een centrale as die ge vormd wordt door een dominante entree met een dubbel uitge voerde monumentale trap naar de verdieping en het direct daarachter gesitueerde gymnastiekzaal met open kap en een grootste hoogtemaat van 9,70 meter. De H-vorm wordt ener zijds gevormd door de gevel aan de zijde van de Wilhelmi- nastraat en gecompleteerd door een niet volledig aan de - ter plaatse schuin weglopende - Sophiastraat grenzende achterge vel van de kop van het gymnastiekzaal en de achtergevels van de zijruimten. Bij de verbouwing ten behoeve van een kantoorbestemming is aan de kant van de Wilhelminastraat feitelijk niets veranderd, maar aan de achterzijde des te meer. In de achtergevel van het hoofdgebouw is ten behoeve van de daglichttoetreding een groot aantal openingen gemaakt waardoor het oorspronkelijke gesloten karakter verdwenen is. Ook is de plattegrond met de eerder genoemde H-vorm gewijzigd in een T-vorm door de sloop van de zijwaartse uitbouwen van het gymnastiekzaal aan de achterzijde. Hier is parkeergelegenheid voor in de plaats gekomen. Het aanwezige vloeroppervlak is bijna verdubbeld door het inbrengen van extra vloeren, hetgeen mogelijk was door de relatief grote verdiepingshoogten. De monumentale hal werd daarbij ontzien en zoveel mogelijk in ere hersteld. De hofjes Het integrale herstel van de hofjes, dat dank zij een extra bij drage van het ministerie van wvc in vrij korte tijd kon worden gerealiseerd, nadert zijn voltooiing. Aan nog twee hofjes, te weten het hofje van Noblet en het Vrouwe en Antonie Gast huishofje, wordt nog gewerkt; dit jaar konden de twee grootste hofjes worden opgeleverd, namelijk het Hofje van Staats en het Teylers Hofje. 188

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 190