Eind van het jaar vond de beoordeling plaats van de inzendin gen voor de Haerlem-Prijs. Uit de drie inzenders werd de stu die over de joodse gemeenschap en de emancipatie van de jo den in Haarlem bekroond met de prijs, die begin 1992 werd uitgereikt. Voor de vierde keer werd de prijs, die in totaal vijf maal is uitgereikt, gewonnen door een vrouw, mevrouw Ber- nadette van Woerkom. Als deel 12 in de Haerlem-Reeks verscheen aan het eind van het jaar van de hand van de heer M.J. Brouwer een boekje over de verlichting van 'onze' Grote- of St. Bavokerk. Op 20 december richtten wij een schrijven aan het Bestuur der Gemeente Haarlem waarin wij onze zorg uitspraken over de voorgenomen plannen tot verkoop van de woningen van het zogenaamde Tuinwijkcomplex. Onze inzet voor het behoud van de villa Eikenrode werd voort gezet met onder andere een uitvoerig schriftelijk verweer tegen de afbraak dat naar de Raad van State is verzonden. Bestuurs lid Ab van der Steur heeft op 8 augustus mondeling een toe lichting mogen geven op ons bezwaar tegen de sloop tijdens een hoorzitting van de Raad van Staten. Maar het bestuur blijft zeer sceptisch tegenover de kans van slagen voor het behoud... Namens het bestuur heeft voorzitter Cees van Steijnen zitting genomen in het bestuur van de Stichting Regionale Geschied beoefening Noord-Holland. Het belangrijkste dat deze stich ting voor elkaar heeft gekregen is de benoeming van een pro vinciale historica voor Noord-Holland die een coördinerende taak krijgt en plaatselijke en regionale historische verenigin gen zal begeleiden bij historische onderzoeken. Ten behoeve van het redactionele werk dat aan de artikelen van het Jaarboek moet worden verricht is een computer aange schaft. Dit Jaarboek is het eerste dat geheel op diskette bij de uitgever is aangeleverd! Ondanks de sombere woorden aan het begin van dit stuk valt te concluderen dat onze vereniging op tal van verschillende his torische terreinen een belangrijke rol in Haarlem vervult. We spreken de hoop uit dat 1992 net zo succesvol zal mogen wor den, maar dan met nog 'een beetje meer'. 213

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 215