wekelijks met succes over oude teksten gebogen. Het plan is opgevat, aangezien deze groep de smaak te pakken heeft en graag met paleografie wil doorgaan, aan de transcriptie van ook andere oude bronnen te beginnen, zoals middeleeuwse Haarlemse stadsrekeningen. Mogelijk zullen zij in een uitgave voor een breder publiek toegankelijk worden. Wat betreft de viering van het 750-jarig bestaan van de stad Haarlem: ook van de hwh worden bijdragen verwacht in het 'Haarlemboek 1995'. De onderwerpen betreffen de middel eeuwse geschiedenis van Haarlem en de periode van de Eerste Wereldoorlog, waarvoor binnen HWH-verband al grondig werk verricht is. Tenslotte kan het project 'Kadastrale Atlas Haarlem 1832' vermeld worden. De basis van de destijds ingevoerde ka dastrale administratie werd gevormd door twee onderdelen: de minuutplans, de oudste getekende kaarten van het kadaster, en de zogenaamde Oorspronkelijk Aanwijzende Tafels, waarin naam, beroep en andere gegevens van de eigenaar of gebruiker vermeld staan. De beoogde uitgave van deze Haarlemse Atlas zal de reproduktie van deze minuutplans met alle daarbij be horende OAT-gegevens omvatten. Hoewel er met enthousias me aan de voorbereidingen voor dit plan gewerkt is, blijkt nu de verwerking van de enorme hoeveelheid gegevens toch hèt grote struikelblok te zijn. Wil het project kans van slagen heb ben, dan zullen er andere oplossingen gevonden moeten wor den. Assistentie bij de invoering van de gegevens is beslist wenselijk en noodzakelijk. De coördinatie van dit project ligt in handen van M. Bulte. Dit jaar hebben wij ook onze contacten uitgebreid: een gastvrij onthaal ten huize van het antiquariaat A. van der Steur, een rondleiding van B. Sliggers door de bibliotheek van Teylers Museum en hernieuwde aanknopingspunten met het Archeo logisch Museum en M. Poldermans. Dergelijke ontmoetingen werken stimulerend: er ontstaan spontaan nieuwe ideeën, die in de toekomst tot zinvol, nog ontbrekend historisch onderzoek kunnen leiden, die in werkgroepverband kunnen worden uit gevoerd. Voorts mochten wij de heer H. Vogelesang in ons midden ont vangen. Zijn waardevolle collectie van grafiek, tekeningen, aquarellen en gouaches van Haarlemse kunstenaars hebben wij aandachtig van dichtbij kunnen bekijken. Zeer verheugend is dat het overleg met het bestuur van de Ver eniging Haerlem tweemaal dit jaar (17 april en 23 oktober) heeft plaatsgevonden. De ondervonden steun wordt door ons als zeer positief ervaren en wij hopen ook in de toekomst het contact tussen moeder en dochter op deze manier voort te kun- 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 219