visieproducent Ireen van Ditshuyzen het initiatief genomen een film te maken, gewijd aan de hele familie Andriessen. Thomas Hoog Op 92-jarige leeftijd overleed op 10 augustus Thomas Hoog. 8 februari 1899-10 augustus Hij werd geboren op 8 februari 1899 in Haarlem, als oudste I991 zoon van J.M.C. Hoog, firmant in het bloembollenbedrijf van diens oom C.C. van Tubergen. In 1908 verhuisde de familie Hoog naar het huis Zwanenburg aan de toenmalige Koningin neweg (nu Zwanenburgplantsoen) en hij groeide daar met zijn broer en zusters op te midden van de bollen en de schuren in de kwekerij, die daar toen was. Vanzelfsprekend als dat toen was, kwam Tom óók in het bloembollenvak. In 1930 trad hij in het huwelijk met Miep Warnaars uit Overveen. Hij werd opgenomen in de directie van de nv C.G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel. Ze kregen vier kinderen. De oudste zoon is nu patholoog-ana toom in Zuid-Afrika, de tweede zoon zit in het bloembollen vak, het derde kind, een dochter, woont met haar man in Frankrijk en de jongste dochter is oefentherapeut Mensendieck in Emmen. Al spoedig werd Tom gevraagd voor diverse bestuursfuncties binnen de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur. Hij heeft zich daar op vele fronten ingezet. Ook op sociaal gebied maakte Tom zich verdienstelijk, onder meer als directeur van het fonds ter ondersteuning van oud-bloemist werknemers in de omgeving van Haarlem, het H.C. Kruse- manfonds. Hij onderhield contacten met de meeste botanische tuinen in binnen- en buitenland en verwierf zich hierdoor een grote ken nis van veel gewassen. Zijn kennis van zaken in de bloembol lencultuur was spreekwoordelijk. Hij kreeg verschillende bin nen- en buitenlandse onderscheidingen: Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Veitch Memorial Medal in Gold, uitgereikt door de Royal Horticultural Society te Londen, en in 1976 de 'Daarnes medaille', uitgereikt door de heer J. Ch. Dix. Samen met zijn broer Kees voerde hij jarenlang de directie van Van Tubergen. Later zou de firma - in andere handen - naar Lisse verhuizen. Eind 1967 trok Tom Hoog zich terug als di recteur van de firma, maar hij bleef vol belangstelling voor al les wat het bloembollenvak betrof. HANS KROL E.E. VAN DER HORST-HOOG 222

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 224