liefde ging er naar uit de meisjes in zachte, soms zoetige tinten te steken. Hoewel haar dat niet altijd in dank werd afgenomen - de meisjes werden zelfs via Paul Captijn van d'66 een punt van ludieke discussie in de gemeenteraad - zette zij haar strate gie door en zij won op alle fronten. Wellicht ook omdat zij zelf altijd een zonovergoten en spontane representante van Haar lems Bloei was. Hoe de meisjes ook in het buitenland gewaardeerd en altijd gastvrij ontvangen werden, voor Ria Hooij waren de meisjes primair de visitekaartjes van Haarlem in eigen stad. Haarlem stond als thuishaven bovenaan. Ze heeft er ook altijd voor ge zorgd, dat zieken-, bejaarden- en verpleeghuizen in stad en streek niet vergeten werden. De meisjes hebben daar met hun bloemen heel veel goed kunnen doen. Ria heeft nog volop kunnen genieten van het feest bij de 25ste lichting van de bloemenmeisjes in 1979, tevens haar zilveren jubileum. Terecht mocht zij het fraaie beeldje van Kees Verka de (bloemenmeisje speldt voorbijganger bloem op) op het Sta tionsplein onthullen, en zij was het stralende middelpunt op een uitbundige gala-avond in de Gravenzaal van het stadhuis. Niet alleen trad daar de jongste garde meisjes aan, maar ook 24 meisjes in de kledij van de vorige jaren. Een replica-in-minia- tuur van het beeldje kreeg zij ten geschenke. Haar ontroering zal niemand vergeten. Nog een paar jaar heeft zij de vvv/Haar- lems Bloei gediend. Toen een afschuwelijke ziekte haar aan tastte, nam zij afscheid. Toch nog een feest, dat in de Bilder- dijkzaal van Brinkmann z'n hoogtepunt kreeg, toen zij ter onderscheiding door burgemeester Reehorst de gouden me daille Oranje-Nassau opgespeld kreeg. De laatste maanden van haar leven heeft Ria Hooij doorge bracht in de Janskliniek. Daar overleed zij op 22 oktober. En kele dagen later werd zij, omringd door familie, vrienden en enkele oud-bloemenmeisjes uit haar gloriejaren, na een uit vaartdienst in de St.-Josephkerk begraven in het familiegraf op St.-Barbara. Het graf werd gedekt door een uitbundig bloem stuk, aangedragen door een bloemenmeisje anno 1991. Mr. J.E. Goudsmit Op woensdag 6 maart 1991 overleed te Haarlem op 87-jarige 24 februari 1904-6 maart leeftijd mr. J.E. Goudsmit, oud-kantonrechter. I991 Hij werd geboren op 24 februari 1904 te Amsterdam. Het ouderlijk huis stond aan de Prinsengracht en op de eerste ver dieping bevond zich de advocatenpraktijk van zijn vader en van zijn veel oudere zuster Ada. Ada was destijds tevens lid 226 WIM HELVERSTEIJN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 228