venplaatsen Vianen en Oud Beyerland. Nog klinkt zijn naam jaarlijks in Gorinchem bij het uitreiken van de Mr. Goudsmit- prijs, die verbonden is aan de wielervereniging 'Jan van Ar- kel', die door hem is opgericht. Zijn sociale bewogenheid blijkt ook uit de vakantie-evene menten, die hij juist voor de minderbedeelden onder de burge rij te Gorinchem ieder jaar weer liet verzorgen. Deze evene menten zijn nu uitgegroeid tot een drie weken durend feest voor de gehele bevolking. Op één van die evenementsdagen nodigde hij de fanfare van Kampen uit. Men was in Kampen verrast en vereerd en mr. Goudsmit mocht zich voortaan ere burger van de gemeente Kampen noemen. 1956... Men vroeg hem kantonrechter te Haarlem te worden, een promotie die hij vanzelfsprekend aanvaardde. Toen hem na twee jaar Haarlem werd voorgesteld het burgemeesterschap van de gemeente Haarlemmermeer op zich te nemen, meende hij dit te moeten afwijzen omdat hij nog slechts twee jaar in Haarlem had gefunctioneerd, en zo leerde Haarlem hem steeds beter kennen. Zeer veel activiteiten vonden in Haarlem onder zijn leiding plaats. Zo was hij onder andere voorzitter van het Comité Ko ninginnedag en van het Haarlems Comité voor Nationale Feesten. Negentien jaar had hij zijn plaats in het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond te Haarlem, in 1975 werd hij tot erelid benoemd. Tevens was hij bestuurslid van het Noordhollands Philharmonisch Orkest vanwege de provincie en lid van de jubileumcommissie die werd gevormd bij het 100-jarig bestaan van de letterlievende vereniging JJ. Cremer. De kinderen Goudsmit bezochten het Kennemer Lyceum, en vader werd bestuurslid. Ook op kerkelijk gebied droeg hij zijn steentje bij in het bestuur van de Vrijzinnige Protestantenbond te Heemstede. Sinds de oprichting in 1955 maakte hij deel uit van de Rotary Club Heemstede. En dan de politiek. Was hij al jong nauw betrokken bij de libe- ralenpartij, na de oprichting van de vvd hield deze nauwe be trekking stand, wat hem tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland maakte voor deze partij van i960 tot 1978. Gedurende vele jaren was hij fractievoorzitter. Een leven, niet uit strengheid opgebouwd, maar uit mededo gen met de mens, die hij in zijn werk ontmoette. Daarbij een enorm gevoel voor humor en een blijheid, die hem zeer vele goede vrienden bracht. Veel Haarlemmers ontmoetten hem misschien bij zijn dage lijkse bezoek aan het zwembad, of zagen hem fietsen ('s zo mers en 's winters gewoon in zijn colbertje) langs Haarlems dreven, om tussendoor even op het Houtplein de poffertjes kraam aan te doen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 230