Een mens van grote allure, eenvoudig blijvend, warmte ge vend door zijn vriendelijkheid en begrip aan een ieder, die hem ontmoette. Christiaan Herman Emiel Vogelzang 16 december 1942- 11 februari 1991 Op de jonge leeftijd van 48 jaar ontviel Chris Vogelzang aan een grote en intieme kring van vrienden, medewerkers en Ken- nemers. Chris was een opvallende figuur, een markante persoonlijk heid zoals we er maar weinig kennen. Zijn grootste inbreng is geweest de directie van Heliomare en het Nederlandse Rode Kruis. Achter zijn vaak jeugdig gedrag ging een erudiet en be lezen mens schuil met oorspronkelijke denkbeelden en hoge intellectuele kwaliteiten. Zijn grote werklust en inzet maakte dat hij, ondanks zijn jonge leeftijd, een opmerkelijke staat van dienst heeft bereikt. Zijn sterke betrokkenheid met de zieke of gehandicapte mens beheerste het grootste deel van zijn leven. In 1968 werd hij toegevoegd als economisch medewerker aan de directie van het Revalidatiecentrum Heliomare te Wijk aan Zee. In 1973 volgde zijn benoeming als directeur. In hetzelfde jaar werd de nieuwe mytyl-tyltyl-school in gebruik genomen. In deze jaren is Chris steeds actief betrokken geweest bij een reeks van vernieuwingen. Opmerkelijk in die tijd was de er kenning van Heliomare als instituut voor revalidatiebehande- ling, waardoor ze als eerste deze nieuwe verstrekking kon uit oefenen. Ook de bouw en opening van het zwembad is door hem gerealiseerd. Op het moment van zijn vijftigste verjaardag was Heliomare uitgegroeid tot een van de grootste revalidatie centra van Nederland. Andere hoogtepunten uit zijn tijd waren de opening van de beroepsopleiding, de invoering van een patiëntgeoriënteerde vaste behandelteam-structuur, de opening van de sporthal waardoor er een enorme ontwikkeling kwam in de gehandi captensport en het proefwonen. Chris Vogelzang kon dit allemaal realiseren doordat hij, zon der de interne aandacht te verliezen, een zeer extern gerichte blik had. Door die gerichtheid is Heliomare bekend geworden in binnen- en buitenland en maakt daar tot de dag van vandaag voortdurend gebruik van. Chris had toen al een zeer brede en gemengde opleiding achter de rug. Na het behalen van zijn eindexamen gymnasium a aan het Triniteitslyceum te Haarlem studeerde hij vrije studierich ting rechten te Leiden. Van 1966 tot 1968 was hij wetenschap pelijk medewerker aan het Economisch Instituut van de r.u. te Leiden. 229 C.M. DE KONING-KONING

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 231