Van 1978 tot 1987 was Chris lid van de Provinciale Staten, waarvan de laatste twee jaar als gedeputeerde. Ook hier heeft hij veel werk verricht op het gebied van de gezondheidszorg en de ziekenhuizen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hem in 1987 werd gevraagd om algemeen directeur van het Neder landse Rode Kruis te worden. Het is tragisch dat zijn ernstige ziekte het hem slechts betrek kelijk kort heeft toegestaan daar te functioneren. Hij was daar op zijn plaats en voelde ook wat er van hem werd verwacht. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden bekleedde hij ook tal van functies in zijn vakgebied. Om er een paar te noemen: be stuurslid Nationale Ziekenhuisraad; bestuurslid Stichting Sa menwerkende Kennemer Ziekenhuizen; voorzitter Provinciaal Overlegorgaan Gehandicaptenbeleid; plaatsvervangend lid Ziekenfondsraad; Bestuurslid Vereniging van Revalidatie Centra in Nederland; lid partijcommissie vvd Volksgezond heid; voorzitter Stichting Centrum '45. De duizendpoot Chris was ook op sociaal gebied actief, als president van de Nederlandse Tafelronde, als Rotarian en broeder van de Rederijkerskamer Trou moet Blycken. Toen de Hockeyclub Bloemendaal hem vroeg om voorzitter te worden kon hij ook geen nee zeggen. Tot zijn grote vreugde werd zijn club in 1987 kampioen van Nederland en daarna winnaar van de Europa-cup in Barcelona. Chris was een warm mens en dat maakte hem tot een goed vriend van velen. Iemand waarvan je op aan kon en op wiens hulp je altijd kon rekenen. Cor Wiegel Cor Wiegel, Haarlemmer in hart en ziel, overleed plotseling op 6 november 1915-29 juni zaterdag 29 juni 1991Voor wie Cor kenden een mooie dood. 1991 Hij was geen man om ziek te zijn of bij de pakken neer te gaan zitten. Hij wilde iedere dag genieten van het leven en hij ge noot er met volle teugen van. In een interview zei hij nog: Het leven is nooit saai, het is altijd even boeiend. Hij werd geboren in Schoten, op 6 november 1915, als zoon van de Schotense rijtuig- en huisschilder Bonifacius Wiegel. In Schoten bracht hij zijn jeugd door en zijn gehele leven zou dit noordelijke deel van Haarlem een rol blijven spelen. Hij ging werken in de journalistiek, vele jaren bij het weekblad Hervormd Nederland, waar hij onder meer de zorg voor adver tentie-acquisitie en opmaak had. In 1945 huwde hij een meisje uit Schoten, waarbij hij vijf kinderen kreeg. Als sociaal mens H.J. NEDERHORST 230

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 232