8 Walter ULRici (63) overleden, huisarts te Aerdenhout en on der andere ex-voorzitter (22 jaar) van de Haarlemsche Tooneel Club. 9 De roomskatholieke bisschop van Haarlem, mgr. h. bomers, viert zijn koperen bisschopsjubileum. 12 Voormalig wethouder wiebe koster, voorzitter van de Stich ting Architectuur en Bouwhistorisch Centrum, wordt in die kwaliteit voorgesteld. Hij volgt wim van luyken op. 13 Mevrouw h .m. greeuw-weetzel in de Schoterhof 100 jaar. 14 Provinciale Staten van Noord-Holland nemen een motie aan om een nauwe samenwerking, mogelijk een fusie, te bewerk stelligen van hun provincie met de provincies van Zuid-Hol land, Utrecht en Flevoland. In Haarlem en omgeving worden gebedsdiensten voor de vre de gehouden in verband met de Golf-crisis. De Hogeschool Haarlem koopt het Marinehospitaal te Over- veen om daar alle dependances onder te brengen. 15 b w van Haarlem besluiten de zijkant van het stadhuis aan de Zijlstraat in de schijnwerpers te (laten) zetten om bij de win kels niet uit de toon te vallen. 17 De Albert Schweitzerschool (vroeger Dagopenluchtschool) aan de Planetenlaan bestaat 60 jaar. 18 Mevrouw ria perquin-kahlkamp, directeur verzorging en hoofd verzorging van het bejaardentehuis Sint Jacob in de Hout, benoemd tot ridder Oranje-Nassau wegens haar verdien sten in de gezondheids- en bejaardenzorg. 20 In een flatwoning aan de Engelandlaan in Schalkwijk wordt het lichaam van een 50-jarige vrouw gevonden, die al vijf maanden dood blijkt te zijn. De Haarlemse yvonne van gennip wint de bronzen medaille tijdens de Europese schaatskampioenschappen in Serajewo. 21 Op het Stationsplein introduceert wethouder marselje een klein en voordelig NZH-busje, geschikt voor 23 personen. 22 Nu rijksmonumentenzorg een subsidie van 171.000,- heeft toegezegd voor het herstel van De Stompe Toren in Spaarn- woude, kan de restauratie beginnen. 23 Onderwijswethouder c. mooij stuurt een schriftelijk protest naar staatssecretaris Wallage, die een nieuw systeem wil intro duceren om tot grotere scholen te komen: een basisschool in Haarlem moet minimaal 223 leerlingen tellen om te blijven bestaan. Volgens die norm zouden 31 van de 52 Haarlemse basisscholen gesloten moeten worden. barry hughes, commercieel manager van de FC Haarlem, zegt zijn contract op. Hendrik lasschuit (83), organist van onder meer de Nieuwe Kerk, overleden. 234

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 236