Burgemeester schmitz geeft het startsein tot de uitbreiding en modernisering van het winkelcentrum Schalkwijk. Tijdens werkzaamheden aan een vroegere school aan de Nieu we Gracht valt een 39-jarige bouwvakarbeider uit het raam en overlijdt aan de gevolgen. maus GATSONiDES, befaamd in de rally- en zwemwereld, viert in Bentveld zijn 80ste verjaardag. Zandvoorts burgemeester speldt hem de versierselen op van ridder Oranje-Nassau. Tijdens een samenkomst georganiseerd door de Stichting Haarlem Promotie, reikt burgemeester schmitz de promo- tiespeld uit aan derk snoep, directeur van het Frans Halsmu seum. Het Gereformeerd Gemengd Koor Luctor et Emergo geeft een jubileumconcert bij het 40-jarig bestaan. w.j. steemers (77), oud-hoofdagent van politie, overleden. k.a.n. verveen (85), huisarts te Haarlem en tijdens de Duitse bezetting actief in het verzet, overleden. In Haarlem wordt de Stichting Beeldverhaal Nederland opge richt, die de jaarlijkse stripmanifestatie organiseert. Een 15-jarige scholiere overlijdt aan de gevolgen van een ver keersongeval, haar enkele dagen tevoren overkomen bij de Zuiderhoutlaan. Mevrouw jantje tijnhart-gutteling, wonend in De Rijp te Bloemendaal, voorheen in Overveen en Haarlem, viert haar 100ste verjaardag. De Haarlemse Bridgeclub Spel en Vriendschap viert zijn 50-jarig bestaan. Mr. h.f. van den haak, voorheen president van de Haarlem se rechtbank, wordt geïnstalleerd als president van het Amster dams gerechtshof. Dokter p.a. roorda (67) overleden, huisarts en inrichtingsarts bij De Koepel, tevens oud-voorzitter van d'66 Haarlem. De Alwinmavo (Planetenlaan) en de Eikenhofmavo te Bloe mendaal tekenen een intentieverklaring om tot fusie te komen. Mr. j.g. tielenius-kruijthoff, secretaris van de Kamer van Koophandel, opent de verbouwde Sociëteit Vereeniging aan de Zijlweg. Burgemeester schmitz opent in de Scholengemeenschap aan de Verspronckweg de jubileumtentoonstelling bij het 80-jarig bestaan van de Haarlemse postzegelvereniging Op Hoop van Zegels. De scoutinggroepen Kameleonscouts en de Kinheimzwervers fuseren met een groot feest tot de Kameleon Kinheim Groep. Wethouder mooij geeft het startsein tot een feestweek tijdens het zilveren jubileum van De Tweemaster, de openbare school in de Boerhaavewijk. 237

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 239