Ir. c.M. van dam, oud-directeur Bouw- en Woningtoezicht, benoemd tot ridder Oranje-Nassau. 16 Kappersechtpaar j.g.a. klein bij diamanten jubileum konink lijk onderscheiden. 17 piet halsema, musicus en koorleider, neemt afscheid van zijn praktische muzikale loopbaan. 20 De 37ste lichting Haarlemse Bloemenmeisjes van de vvv Zuid-Kennemerland presenteert zich. 21 Volgens een uitspraak van het gerechtshof in Den Bosch moet het omstreden beeld van De Zonnevechter, een creatie van arthur spronken, op de Grote Markt blijven staan en boven dien voorzien worden van een fontein. Bestmate Haarlem (basketball) wint voor de tweede achter eenvolgende keer de nationale titel. 22 De heer w.j. van leeuwen, actief in de kathedrale parochie, onderscheiden met de pauselijke eremedaille Pro Ecclesia et Pontifice. De kinderboerderij Het Molentje in het Heemsteedse Groe- nendaal bestaat 40 jaar. 23 Bij zijn afscheid als hoogleraar cardiologie aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam wordt prof. dr. p.j. roos uit Aerdenhout benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. 25 Per 1-1-92 zullen de Samenwerkende Gezinsverzorgende In stellingen (sgi) en de Katholieke Gezinszorg (kgz) fuseren tot Thuiszorg Haarlem. 26 Na 30 jaar als zodanig gefunctioneerd te hebben neemt de heer j. koster afscheid als secretaris van de tuinvereniging Ons Buiten. Uit het Spaarne wordt het stoffelijk overschot van een 41-jari ge man opgedregd. 27 Door bij Spaarndam een informatiepaneel te onthullen stellen de Gedeputeerden van gelder en tielrooij de ANWB-fiets- route in gebruik, een route langs de 42 forten van de vesting Amsterdam. Wegens hun verdiensten voor de City Haarlem worden de le den p. brussé, b. dechesne en L. van sambeek onderschei den met het gouden ere-insigne van deze organisatie. 28 Het gebouw van de Scholengemeenschap aan de Verspronck- weg loopt flinke schade op tijdens een brand. De politie houdt 31 jongens (14-18 jaar) aan en lost daarmee meer dan 200 inbraken op. Het pakhuis van een zeilmakerij aan de Vrouwestraat wordt geteisterd door een zware uitslaande brand. De schade wordt geschat op driekwart miljoen gulden. 29 Bij een verkeersongeval op de Spaarndamseweg komt een 33-jarige Pool om het leven. 239

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 241