April 3 De gemeenteraad benoemt ir. e.c.c. blitz (46) tot gemeente secretaris als opvolger van mr. m.h. kamphuis, die burge meester van Bloemendaal geworden is. Staatssecretaris e. heerma (Volkshuisvesting) reikt de sleutel van de 3000ste woning in Velserbroek uit aan het Haarlemse echtpaar wilco kragt en marieke van der velde. 5 Directeur j.a. schouw van het Coen Cuserhuis (opvang jon geren) neemt afscheid en wordt opgevolgd door een twee hoofdige directie: a.r. van voorden en p.c.a. leyten. In de Gravenzaal van het stadhuis herdenkt de Haarlemse af deling van Amnesty International haar 25-jarig bestaan. Voor zitter, tevens mede-oprichter, H. de bruin ontvangt de erepen ning van de gemeente Haarlem. 7 th. FONVILLE (76) overleden, oprichter en oud-directeur van de C'Est Bon-verkooporganisatie en C.I.V. Nespec ua. 8 Een begin van brand in het Frans Halsmuseum wordt door de brandweer snel onderdrukt. 11 Dr. a. verboom (73) overleden, huisarts en verzetsman tijdens de Duitse bezetting. Aan de Zijlweg wordt een Boeddhistisch Centrum geopend. 12 De Noordhollandse Welstandscommissie viert haar 75-jarig bestaan. Loco-burgemeester c. mooij opent het Archeologisch Mu seum in de kelder van de Vleeshal. De heren w. oosterhof en w. prick, actief bij de organisatie van verscheidene sportevenementen (onder andere de Haar lemse Honkbalweek), krijgen bij hun afscheid de gouden ere penning van de knbsb uitgereikt. Wethouder broersen overhandigt de eerste sleutel aan bewo ners van zogeheten grasdakhuizen in de Romolenpolder. 13 arne sipkens groenewegen, cardioloog-in-opleiding (Spaarne Ziekenhuis) krijgt de ici-Farma Prijs voor Cardiolo gie uitgereikt 25.000,-). Wethouder drs. p. van der ham uit Bloemendaal (voorheen in Haarlem) opent in het Architectuur Bouwhistorisch Centrum aan het Groot Heiligland een tentoonstelling over het verleden van het Rozenprieel: 'Stadsvernieuwing Gekkenwerk'. 15 Bij zijn afscheid van Provinciale Staten van Noord-Holland wordt Gedeputeerde cees korver benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Bovendien ontvangt hij uit handen van drs. r. de wit, commissaris van de Koningin, de zilveren erepenning van de provincie. Tot leden van het college van Gedeputeerde Staten in Noord- Holland worden gekozen: j. achterstraat (cda), g. de boer (pvda), mevrouw j.e.m. bierman (d'66), mevrouw m. de boer (pvda), mevrouw f.g. van diepen-oost (vvd), j. de 240

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 242