De installatie van Provinciale Staten wordt van buitenaf bege leid door een hels geluid van actievoerders, die protesteren te gen een Centrum Democraat, gekozen in de Staten. Rijk, provincie (Noord-Holland) en betrokken gemeenten te kenen het zogeheten Plan van Aanpak van Schiphol, waarin afspraken worden gemaakt over de ontwikkeling van Schip hol. Wethouder roseboom krijgt het rapport 'Marokkaanse bewo ners in Schalkwijk' aangeboden vanwege het RCB/Regionaal Centrum Buitenlanders, waaruit blijkt dat de Marokkanen steeds meer in een isolement raken. Een felle brand verwoest een aantal lokalen van het Onderne merscollege Kennemerland (Frans Halscollege) aan het Spij kerboorpad. De brand is kennelijk aangestoken. De Albert Schweitzerschool (vroeger Dagopenluchtschool) aan de Planetenlaan houdt een reünie van oud-leerlingen ter gelegenheid van het 6o-jarig bestaan. Tijdens een bijeenkomst van het Koninklijk Ondernemers Verbond, afdeling Haarlem, ontvangt aannemer c.J. roes de gouden speld van verdienste wegens zijn vele activiteiten voor het midden- en kleinbedrijf. De heer J. vijn wordt uitgeroepen tot ondernemer van het jaar. Mevrouw th. van rijn, adjunct-directrice van de Mgr. Hui- bersschool, 40 jaar bij het onderwijs als kleuterleidster. Zij wordt koninklijk onderscheiden. Turkse jongeren richten in Haarlem de Islamitische Jongeren organisatie op. Ook het Gemeentelijk Concertgebouw wordt in het licht gezet, w. dubbe neemt na 40 jaar afscheid als conciërge van het Coornhertlyceum. Mevrouw m.h. ijskoot, secretaresse van de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, koninklijk onderscheiden bij haar zilveren jubileum in dienst van de provincie. Op een mini-symposium in Zeist over samenwerking tussen Nederland en Oost-Europa wordt bekend gemaakt, dat het Haarlemse Elisabeth Gasthuis nauw gaat samenwerken met een ziekenhuis in Benesov (Tsjechoslowakije). De Haarlemse kunstschilder kees verwey opent in het Groe- nendaalse restaurant te Heemstede de naar hem genoemde zaal. Drs. p.l. justman JACOB (81te Aerdenhout overleden, oud voorzitter van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken nv en van Estel nv. Uit een bevolkingsonderzoek over 1990 blijkt, dat 39% van de LANGE (d'66), W.T. VAN GELDER (CDA) en T. TIELROOY (VVD). 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 243