Haarlemmers (twee op de vijf) slachtoffer is geweest van een misdrijf. 2 Oud-minister G. braks neemt in de Gravenzaal het boek Hol land Floriculturi Part n in ontvangst, uitgegeven door Holland Product Promotions. 3 Prinses Christina opent in Teylers Museum de expositie die is ingericht rond tekeningen van Giovanni Francesco bar- BIERI. Mr. c.a. terwee-van HiLTEN als eerste vrouw in Nederland benoemd tot president van de Haarlemse rechtbank. 4 In het verpleeghuis Boerhaave viert het echtpaar w. stap horst-van koperen zijn 70-jarig huwelijksfeest. 5 E. van het kaar, muziekleraar en 40 jaar dirigent van het Spaarndams Gemengd Koor, koninklijk onderscheiden. 6 Prof. J. van neerven, hoogleraar in de economie van de dag bladpers, opent het nieuwe Holdinggebouw van Damiate. 8 De speelgoedactie voor een tehuis voor geestelijk gehandicap te kinderen in Auswitz (Polen) is een succes geworden. 9 Oud Wijnkopers Hustinx, 114 jaar oud, krijgt opnieuw de status van hofleverancier. Wethouder c. mooij reikt de betref fende oorkonde uit aan directeur c. vlasman. 10 De rederijkerskamer Alberdingk Thijm sluit in het Oude Slot te Heemstede zijn eeuwfeest af. 13 De directie van het fusieziekenhuis, dat per 1 juli 1991 ontstaat uit de samenvoeging van het St. Elisabeth of Groote Gasthuis, het ziekenhuis St. Joannes de Deo en het Zeeweg Ziekenhuis (IJmuiden), zal worden gevormd door g. van der wal (e.g.), w. mensink (e.g.), j.c. de groot (Zeeweg) en jj. kinkert (Deo). De wijkgemeente Centrum van de Hervormde Gemeente Haarlem mag geen relaties tussen homoseksuelen kerkelijk bevestigen, aldus de generale commissie inzake bezwaren en geschillen binnen deze Kerk. De Vereniging Haerlem gaat bij de Raad van State in beroep tegen de beslissing van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg om de villa Eikenrode (architect j. van der steur) te Heemstede niet op de monumentenlijst te zetten. 14 Dr. e.l. nauta (85) overleden, oud-chirurg van het Diacones- senhuis aan de Hazepaterslaan. ans Windhorst en mady ELDERiNG, 25 jaar bij het Haarlems amateurtoneel, na een voorstelling door de Letterlievende Ver eniging JJ. Cremer, in de stadsschouwburg onderscheiden met de zilveren draagspeld van het Nederlands Centrum Amateur toneel (nca). Mevrouw e. oderkerk-fokker, hoofd van het bureau dienst verlening economische zaken ten stadhuize, neemt in de Gra-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 244