venzaal afscheid. Wethouder kroskinski reikt haar het ridder kruis Oranje-Nassau uit. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg verklaart de bis schoppelijke grafkelder op het r.k. kerkhof aan de Zijlweg te Overveen tot beschermd monument. In de kelder liggen zes r.k. bisschoppen van Haarlem begraven. Een 44-jarige Haarlemmer wordt in zijn woning aan de Burg wal doodgeschoten. De Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw viert haar zilveren bestaan met een feest in de schouwburg en een geva rieerd buitenoptreden op een podium aan het Wilsonplein. Bij het 30-jarig bestaan van het r.k. schoolbestuur Sint Bavo vieren de bestuursleden ir. h.e.j. bekedam (voorzitter) en a.j. nelissen (secretaris) hun zilveren jubileum en worden be noemd tot ridder in de Orde van Sint Silvester. Een Haarlemse deputatie o.l.v. rob spies (Bureau Representa tie) vertrekt naar Tsjechoslowakije om daar twee brandweer wagens, een ambulance en een groot aantal hulpgoederen ten geschenke te geven. Een 40-jarige Haarlemmer overlijdt na op de Westelijke Rand weg met zijn auto tegen een pijler gereden te zijn. Wethouder p. marselje stelt de gerestaureerde molen De Hommel aan de Ringvaart weer in gebruik. Leerlingen van de basisschool Schoterkring komen op de Gro te Markt in actie als schoenepoets(t)ers ten bate van een project in Nicaragua. Ten gevolge van een val van zijn fiets op de Rijksstraatweg overlijdt een 70-jarige Haarlemmer. g.j. bartelsman (68) overleden, oud-hoofd van de St. Jo- sephschool in Bloemendaal. De Zocherschool (lager tuinbouwonderwijs) en de Scholenge meenschap Haarlem (lager technisch- en huishoudelijk onder wijs) zullen op korte termijn fuseren. jan hoevens 75 jaar lid van de Abva/Kabo. Tijdens een receptie in de Gravenzaal zetten de Haarlemse Brandweer (300 jaar) en de Haarlemse Verenigde Brandblus sersvereniging De Tien (100 jaar) hun jubileumvieringen in en krijgt burgemeester schmitz het eerste exemplaar aangeboden van het jubileumboek, geschreven door wim helversteijn. MARIA VAN DE klashorst-Verbeek (88) overleden, oud- gymnastieklerares aan het Kennemer Lyceum in Overveen. In de voormalige Damiateschool aan de Nieuwe Gracht wordt het kinderdagverblijf Kakelbont officieel geopend. Het Oosterkerkkoor geeft een jubileumconcert bij zijn 6o-jarig bestaan. De Haarlemse Volleybalvereniging ovra sluit in de Beynes- hal de viering van haar 40-jarig bestaan af. 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 245