Zuster MADELEINE (86) te Arnhem overleden, laatste (1954) franciscanesser rectrix van het toenmalige meisjeslyceum Sancta Maria aan de Dreef. 5 Het raadslid ab van schooten (pvda), oud-wethouder, wordt bij zijn afscheid van de Haarlemse gemeenteraad benoemd tot officier Oranje-Nassau. Hij wordt opgevolgd door h. houda. Ir. e.c.c. blitz wordt als (eerste vrouwelijke) gemeentesecre taris van Haarlem geïnstalleerd. 6 Het verpleeghuis Boerhaave viert zijn koperen bestaan. De stripschapsspeldwordt in Den Bosch uitgereikt aan bert bus uit Santpoort. peter kaandorp wint met zijn idee voor een milieugids de Haarlemse Milieuprijs 1991. Wethouder lia kroskinski krijgt een manifest aangeboden waarin gepleit wordt voor betere maatschappelijke kansen voor buitenlandse vrouwen. 7 Haarlem (en omgeving) ondergaat de grootste wolkbreuk sinds jaren. Wegens de waterschade moeten enkele bewoners aan de Godfried van Bouillonstraat hun woningen verlaten. Het dameszangkoor Zanglust uit Schalkwijk behaalt op het jaarlijkse zangconcours te Gorssel opnieuw de wisselprijs in groep b. 8 De Sportacademie Nauwelaerts de Agé in Overveen viert haar 45-jarig bestaan. 9 Emeritus pastoor p.g. van zijp, bouwer van de Moeder van de Verlosserkerk in Schalkwijk, viert zijn 50-jarig priesterfeest. 1 ariëtte SKOLNIK-KOOIMAN benoemd tot directeur van de Haarlemse stadsbibliotheek als opvolgster van mevrouw a.j. donkers, die directeur is geworden van de gemeentelijke sector Educatie, Sport, Recreatie en Cultuur. 12 Drs. m.c. van hen heuvel (72) overleden, oud-economisch directeur van de Mariastichting en van de Congregatie van de Franciscanessen van Aerdenhout. 13 Ten stadhuize reikt cees van steunen, voorzitter van de Ver eniging Haerlem, het pas verschenen Haerlem Jaarboek 1990 uit aan burgemeester schmitz. Kroniekschrijver wim hel- versteijn wordt geëerd met de zilveren legpenning van de vereniging. 14 De toneelgroep Eglentier wint het Jan Kraakman Stadsjuweel, een concours waaraan de 14 Haarlemse amateur-toneelvereni gingen hebben meegedaan. 17 De Zocherschool presenteert zich voor het laatst met bloemen- exposities op het landgoed Elswout te Overveen. De school verhuist naar de Scholengemeenschap Haarlem aan de Ver- spronckweg. 18 Blijkens berichten in de betreffende bladen fuseren per 1 ja- 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 247