nuari 1992 Damiate Haarlem (uitgever van onder meer Haar lems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant) en de Verenig de Noordhollandse Dagbladen (vnd) in Alkmaar. Het grafisch bedrijf te Haarlem gaat te zijner tijd dicht. 19 De Zusters Carmelitessen - vroeger welbekend in Haarlem met hun Kinderhuis aan de Zijlsingel - vieren in de Casa Car- meli te Vogelenzang het eeuwfeest van hun congregatie. Het gemaal De Cmquius aan de Ringvaart krijgt de Ameri kaanse onderscheiding International Landmark. jurriaan andriessen (39), componist, schrijver en graficus/ tekenaar, overleden. 20 J.G. martin (68) overleden, vroeger dansmeester van de ge lijknamige academie, daarna vele jaren hoofdbode in het Haar lemse stadhuis. 21 henri veldhof (48), directeur Buitenmstschool, overleden. 22 piet peeperkorn (62) te Heemstede overleden, oud-sousafo- nist van de Limehouse Jazzband en oud-motorsporter. Oud-badminton international boudewijn ridder (46) overle den, tweemaal Nederlands kampioen, oud-bestuurslid van de badmintonclub Duinwijck. 25 Bij zijn afscheid als commandant van de Heemsteedse brand weer wordt ing. j.p. tijmes ridder Oranje-Nassau. De gemeenteraad gaat akkoord met de fusie van het Groote of St. Elisabeth Gasthuis met St. Joannes de Deo en het Zeeweg Ziekenhuis (IJmuiden) tot één ziekenhuis op één locatie. 26 Dr. j.a. de fockert, internist en geriater in het ziekenhuis St. Joannes de Deo, neemt afscheid. 27 Mevrouw c. schram neemt afscheid als directeur van de Hil- debrandschool. Burgemeester schmitz opent het eerste Haarlemse Studenten huis in een pand aan de Wilhelminastraat. 28 theo Hoon neemt afscheid als voorzitter van het bestuur der bejaardentehuizen Schalkweide en Nieuw Delftweide. 29 Het Haarlems Dagblad verschijnt onvolledig wegens een werkonderbreking op 28/6 door de redactie, in verband met een cao-conflict tussen de Nederlandse Vereniging van Jour nalisten (werknemers) en de Nederlandse Dagblad Pers (werk gevers). cor wiegel (75) te Oudeschans overleden, onder andere oud secretaris van de Vereniging Haerlem en oud-voorzitter van de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Genealogische Vereniging. Juli 1 Drs. j.j. temminck 25 jaar gemeente-archivaris van Haarlem. Het kinderhuis Schapenduinen in Bloemendaal gaat dicht. De kinderen verhuizen naar twee andere locaties. 246

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 248