2 De zevende Haarlem Cup gaat van start, een voetbalevene ment waarin ongeveer 10.000 voetballers actief zullen zijn. 3 Na een explosie brandt een motorboot totaal uit in een jachtha ven in Penningsveer. ronald van de hoorn en BiANCA cassee winnen respectie velijk bij de jongens en meisjes de Haarlemse Muggenronde- 1991. 4 Het vijftiende festival 'Jazz behind the Beach' te Zandvoort wordt weer een groot succes. 6 In Schalkwijk ontsnapt een giftige slang, waarvoor politie en brandweer uren in de weer komen. Blijkens een voorstel aan de gemeenteraad willen b w het Enschedé-complex zich verder commercieel laten ontwikke len. Er komt geen foto- en grafisch centrum, ook geen schouw burgzaal. 7 Wethouder roseboom ontvangt in het Haarlemse stadhuis bui tenlandse coaches uit de Haarlem Cup. 1 o thomas (Tom) hoog (92) overleden, oud-directeur Koninklij ke Bloembollen- en Zaadhandel Van Tubergen bv en oud voorzitter van de Vereniging Haerlem. 12 ton spruyt (74) overleden, één der oprichters en oud-be stuurslid (penningmeester) van City Haarlem. 15 INGRID haringa uit Hoofddorp, politie-agente in Heemstede, wint de wereldtitel wielersprint (regenboogtmi) in Stuttgart en de regenboogtrui in de puntenkoers. 16 Open Huis in Kantoor Haarlem van de Sociale Verzekerings bank bij het 90-jarig bestaan. Voor het AVRO-programma Hollands Decor worden in Haar lem opnamen gemaakt in relatie met hildebrands Camera Obscura. Mevrouw jenneke jonkerman-van der heijden (101) overleden. 17 geert van zoest (73) overleden, oud-rector van het Eras- muscollege. 21 De informele gespreksgroep Café van Welstand, initiatief van stadsarchitect thus asselbergs, bespreekt in het abc de plan ning rond het voormalige Enschedécomplex. In het voormalig restaurant Het Heerenhek wordt een Grand Café Plaza geopend. De Rudolf Steinerschool in Schalkwijk wordt voor de tweede keer door een felle brand geteisterd. 22 Haarlem Jazzstad (t/m 25/8) trekt tienduizenden bezoekers. Prof. dr. w.j. de goouer wordt per 1 oktober benoemd tot di recteur van de Stichting Hervormde Diakonale Huizen in Haarlem. Hij volgt te zijner tijd de huidige directeur a.l. boer tje op.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 250