24 Vier woonappartementen in de voormalige christelijke school aan de Antoniestraat door brand ernstig aangetast. Spaarndam viert voor de tiende keer zijn jaarlijkse Kolkdag. 25 Plebaan mgr. jan van der zalm neemt afscheid van de kathe drale basiliek en gaat met emeritaat. 26 Hotel Haarlemmerliede (De Zoete Inval) officieel open. Wereldkampioen ingrid haringa (zie 15/8) in Heemstede gehuldigd. 27 douwe terpstra, chauffeur van het college van b w, 25 jaar in overheidsdienst. 28 De gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel van b w een projectontwikkelaar opdracht te geven het Enschedécomplex aan het Klokhuisplein te ontwikkelen. De gemeenteraad neemt afscheid van mevrouw l. van maaren-van balen (pvda), die benoemd is tot burgemeester van Weert. De Vriendenkring van de Wijknatuurtuin 't Groene Hart in Schalkwijk ontvangt uit de Nationale Postcode Loterij 4.000,- voor de inventaris van een bijenstal. 29 De woongemeenschap voor ouderen De Rietkraag en het ont moetingscentrum Het Eendrachthuis in de Romolenpolder worden officieel in gebruik genomen. Bij het afscheid van mr. maurits enschedé, de laatste van die naam in de directie, stelt het Grafisch Bedrijf Joh. Enschedé en zonen een tweejaarlijkse grafische prijs in. Mr. enschedé wordt benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Burgemeester schmitz speldt hem de onderscheiding op. Een 55-jarige man uit Vijfhuizen komt op de hoek van de Klei ne Houtweg/Kampersingel bij een verkeersongeval om het le ven. 30 Directeur j. van vessem neemt afscheid van het bejaardenver zorgingstehuis De Rijp in Bloemendaal en wordt opgevolgd door mevrouw h. dijkstra. De Haarlemse lies van os-brinkmann (83) ten gevolge van een verkeersongeval op de Wagenweg overleden. De vvv Zuid-Kennemerland introduceert een Vlaamse wan deling door Haarlem en presenteert een driedimensionale plat tegrond van het centrum van Haarlem. Drs. bart UITTENHOUT, stadsbouwhistoricus in Haarlem, krijgt in het Architectuur Bouwhistorisch Centrum de Antithe se-wisselprijs 1991 uitgereikt. 31 De uitbreiding van de Pelgrimkerk aan de Stephensonstraat met drie lokalen geeft het gebouw een multifunctionele opzet. September Pastoor h.j. van ogtrop uit de Amsterdamse Lucasparochie benoemd tot plebaan van de kathedrale basiliek van St. Bavo. 1 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 251