4 Een groep studenten slaat in een tent op de Grote Markt zijn bivak op om de grote kamemood in Haarlem te illustreren. 5 Aannemer j.g. nelis jr., directeur van het gelijknamige be drijf, viert zijn zilveren jubileum en wordt onderscheiden met de gouden directeurspenning van de Nederlandse Vereniging voor Wegenbouwers. 6 Aan de Waarderpolder Roeiregatta op het Spaarne doen 28 bedrijfsteams mee, waarvan het team van de firma Treffers winnaar wordt. 7 Dmm- en Majorettencorps Jan Gijzen organiseert een groots opgezette taptoe bij gelegenheid van zijn 30-jarig bestaan. 8 De r.k. Scholengemeenschap Sancta Maria bestaat 60 jaar. In de Grote of St. Bavokerk wordt een oecumenische dienst gehouden voor zieken. 9 Evenals 350 andere gemeenten in Nederland protesteert Haar lem bij de rijksoverheid tegen de bezuinigingen op de sociale voorzieningen. Directeur ir. t. van bruggen van het Energiebedrijf Haarlem en de Centrale Antenne Inrichting gaat met pensioen. Wethou der Mooij reikt hem de onderscheiding van ridder Oranje-Nas- sau uit. 11 b w besluiten tot de sloop van flatcomplex c-240 in Meer wijk (240 meerkamerwoningen) en dit te zijner tijd te vervan gen door 170 woningen in de sociale huursector en 45 wonin gen in de vrije sector. 12 j.j.m. bayer (91te Vorden overleden. Als franciscaan in 1948 tot in de zestiger jaren actief bij het Haarlems Informatiecen trum voor niet-katholieken en als de dichter jacques benoit bekend in de Haarlemse kunstwereld. Het gerenoveerde Hofje van Staats aan de Jansweg door wet houder marselje heropend, in de kloostergangen van het stad huis opent wethouder broersen een tentoonstelling, gewijd aan de Haarlemse hofjes, en in de Gravenzaal overhandigt bur gemeester schmitz het eerste exemplaar van het boekje Hof- maken in Haarlem, geschreven door r.f.j. van gulick, aan RIKE ruiter, voorzitter van de Stichting Haarlemse Hofjes. 13 Tijdens een bijeenkomst in het Rosenstock Huessyhuis heft de afdeling Haarlem van de Rooie Vrouwen zich op. Blijkens een bericht van staatssecretaris wallage krijgt Haar lem meer geld voor opvang en onderwijs van en aan Turkse, Marokkaanse, Antilliaanse en Surinaamse leerlingen. C.TH. smal (92) overleden, voorheen technisch leider van de s.v. Bato-Haarlem, waarvan hij 76 jaar lid is geweest. Haarlem etaleert zich weer als Open Stad, krijgt veel bekijks en leeft zich uit in het Grote Markt Festival. e. STROOTMAN (55) overleden, caféhouder in de binnenstad en bekend als pa lobbes.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 252