Haarlemmermeer telt 100.000 inwoners. De honderdduizend ste is: dorien wilhelmina maria bouman uit Zwanenburg. 14 Een grote groep krakers bezet het voormalige Marinehospitaal in Overveen, dat vervolgens door de politie wordt ontruimd. De Jacobus van Looy-prijs wordt uitgereikt in de Nieuwe Kerk. De winnaar, de dichter/schilder lucebert, kan de prijs niet zelf in ontvangst nemen. 15 Tijdens het korenfestival in Noordwijk wint het Koninklijk Haarlems Mannenkoor Zang en Vriendschap een eerste prijs. Mr. l.b. van der put benoemd tot notaris in Haarlem als op volger van mr. h.d. de vries robbé. 16 De Haarlemse Stichting Practische Thuishulp neemt de Natio nale Revaliditeitsprijs in ontvangst. 17 Ir. a.p. reemer te Heemstede door burgemeester jhr. o.a. van den bosch als brandweercommandant geïnstalleerd. Hij volgt commandant j. tijmes op. 18 Vanwege de Interbestuurlijke Projectgroep Sociale Vernieu wing ontvangt orgeldraaier bert jansen het draaiorgel Malle Babbe, een geschenk van de gemeente en een computerbedrijf. De voorzitter van de Projectgroep, jan'schaefer, en wethou der lia KROSKiNSKi zijn er getuige van. Mevrouw c. annee-van lierop (pvda) keert in de gemeente raad terug als opvolgster van loeki van balen. 19 Uit de ontwerp-begroting 1992 blijkt, dat Haarlem de komen de driejaar 13 miljoen gulden moet bezuinigen. 20 Hoofdredacteur frans nypels van het Haarlems Dagblad reikt de Klas-in-de-krant-trofee uit aan de afdeling sociaal- agogisch werk van het Frans Hals College. Koninklijke Volker Stevin neemt het Verkeersmiddelenbedrijf Nederland Haarlem bv over. Wethouder gieske opent in een pand aan de Wilhelminastraat het Centraal Meldpunt Zorgverlening. Commissaris der Koningin drs. rof.l de wit overhandigt jan de bruin, wegens diens verdiensten als voorzitter van het be stuur van het N.Ph.Orkest en inmiddels afgetreden, de zilveren penning van de provincie Noord-Holland. In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Haarlem wordt de 25.000ste onderneming inge schreven. 21 Tijdens de Gemeentedag in de Haarlemse Stadskweektuin, ge wijd aan natuur en milieu, krijgen de leden van het milieuplat form uit handen van wethouder mooij een cheque, bestemd voor een antihoutkapproject in het Amazonegebied. 23 De fusie van de twee banken abn en amro wordt onder meer beklonken met een gezamenlijk werkontbijt van 300 employ ees uit de regio Haarlem. 251

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 253