Ter gelegenheid van de ioo.oooste Haarlemmermeerder wordt in de openbare bibliotheek te Hoofddorp een tentoon stelling aan Dik Trom gewijd, de held uit het kinderboek van joh. kievit, dat op 2 oktober 1891 voor het eerst verscheen. Bij de basisschool De Zonnewijzer in Haarlem-Noord plant milieuminister alders een beuk in het kader van de actie 'Een boom voor het leven', te houden door het kinderfonds Unicef tot hulp aan kinderen in de derde wereld. 24 Wethouder kroskinski reikt het eerste participatiereglement (de inspraak regelend) van het gemeentelijk woningbedrijf uit aan de oudste bewonerscommissie van het woningbedrijf. De Haarlemse Gezinsverzorgingsinstellingen kgz (rooms- katholiek) en sgi (algemeen) ondertekenen een fusieakkoord. 27 Mr. j.h. HuiJZER geïnstalleerd als kantonrechter in Haarlem. Ter ere van de 300-jarige Haarlemse brandweer wordt in het concertgebouw het nationale brandweercongres gehouden, met het milieu als centraal thema. A. de kanter, stafmedewerker bij Dutch Cocoa and Chocola te Company, bij zijn afscheid koninklijk onderscheiden. 28 Het nieuwe beroepsgezelschap Haarlem Toneel, artistiek leid ster joanna bilska, presenteert zich in de stadsschouwburg met Dostojewski's Schuld en Boete. 30 Bij de opheffing van het Bureau Rijbewijzen ter provinciale griffie krijgen drie Haarlemse medewerkers door commissaris der Koningin roel de wit een koninklijke onderscheiding uit gereikt: J.H. VAN WIJK, G.P. VAN RHEE en A.J. ELSKAMP. Burgemeester kamphuis te Bloemendaal speldt een koninklij ke onderscheiding op bij de heer h. niemeijer bij diens pen sionering bij de Haarlemse Maatschappij voor Hypothecaire Financiering. 1 Directeur mevrouw a. skolnik-kooiman van de openbare bi bliotheek en wethouder leonie broersen (cultuur) krijgen van de chef loketdienst a. bijl (hoofdpostkantoor) een setje postzegels aangeboden waarop het eeuwfeest van het openba re bibliotheekwerk staat verbeeld. J.G. goede, inspecteur verzorgingshuizen in Noord-Holland, bij zijn afscheid benoemd tot ridder Oranje-Nassau en onder scheiden met de bronzen penning van de provincie. 2 Op het terrein hoek westelijke Randweg-Zijlweg wordt de eer ste paal geheid voor de bouw van de nieuwe (regionale) brand weerkazerne. 4 Op de Groothandelsmarkt in de Waarderpolder ontdekt de po litie in een hal een volledige marihuanakwekerij. Wethouder g. roseboom opent het stadsdeelcentrum in Schalkwijk-Oost.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 254