5 Tweede Kamervoorzitter/oud-onderwijsminister deetman en onderwijswethouder c. mooij openen de openbare basisschool De Cirkel aan de Atjehstraat. Ter gelegenheid van de Bavodag in de Grote Kerk wordt het i7e-eeuwse wandtapijt Kasteel Oud Haarlem tentoongesteld, verschijnt het door M. bouwer geschreven boekje 'Het licht in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem' en wordt een grote leg puzzel uitgebracht. 6 Broeder majella (casander) overleden (67), oud-broederdi recteur van het ziekenhuis St. Joannes de Deo. 10 Burgemeester schmitz plant twee Amnesty International boompjes in het grasveld voor de stadsschouwburg. 11 De Spaarnwouderstraat opnieuw ingericht en weer in gebruik genomen. Leerlingen van de Jacob J. Hamelinkschool en twee zwemin- structeurs duiken het Spaarne in om te protesteren tegen de af schaffing van het schoolzwemmen. 14 CDA-bestuurders uit de grote steden zijn in Haarlem bijeen met staatssecretaris heerma van volkshuisvesting als hun gast. De spaarlampactie van de Noordhollandse energiebedrijven start bij het provinciehuis in Haarlem. 15 'Oud Heemstede in beeld' verschenen, een (foto)boek, samen gesteld door hans krol, directeur van de gemeentelijke open bare bibliotheek in Heemstede. 16 Het Archeologisch Museum te Haarlem noteert zijn 20.000ste bezoek(st)er: cora van der zande uit Hengelo, die door wet houder marselje ontvangen wordt. 18 Volgens het advies van de monumentencommissie dient de voormalige broodbakkerij Planeta aan de Bakenessergracht op de monumentenlijst geplaatst te worden. Mr. l.h.m. quant, chef van het kabinet van de commissaris der Koningin in Noord-Holland en oud-gemeenteraadslid van Haarlem benoemd tot burgemeester van Schoorl. 22 ria Hooij (68) overleden, voorheen secretaresse van de vvv/ Haarlems Bloei en sedert 1955 tot in 1982 leidster van de Haarlemse Bloemenmeisjes. wilma schuhmacher, antiquaar in Amsterdam, ontvangt in het Haarlemse stadhuis de Lourens Costerprijs uit handen van burgemeester schmitz. 23 De afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen viert haar 75-jarig bestaan. De gemeente biedt 25/10 de vereniging een receptie aan in het stadhuis. Te gast in Nederland brengt een groep Hongaarse reserve-offi cieren een bezoek aan de Haarlemse politie. Na 45 jaar neemt de musicus albert de klerk afscheid van Koor Katholiek Haarlem. 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 255