paul van der meeren, ex-keeper van Haarlem, biedt wet houder GiESKE het eerste exemplaar aan van een nota over de sportgezondheidszorg in de regio Zuid-Kennemerland. 24 De Haarlemse journalist wim de wagt krijgt voor zijn rubriek in het Haarlems Dagblad 'Het andere monument' een eervolle vermelding van de Bond Heemschut. 25 Schoenhandel Faber in de Kleine Houtstraat krijgt het predi kaat hofleverancier bij het 100-jarig bestaan. Burgemeester schmitz reikt de desbetreffende oorkonde uit. 26 Bij het achtste lustmm van de Haarlemse Koorschool geeft het kathedrale koor een jubileumconcert in de concertzaal (zie 8 december). 27 Mr. b.c. ROMijN volgt mr. a.j.t. karskens op als deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement Haarlem. Pastoor bert van schie neemt afscheid van de parochie in Overveen. Hij wordt opgevolgd door pastoor jan hopman. c. alvares, 75 jaar organist, wordt op zijn 90ste verjaardag koninklijk onderscheiden. Wethouder broersen reikt hem de onderscheiding uit. November 1 De Vereniging Haerlem viert haar 90ste verjaardag met een receptie in de Hoofdwacht. Bij het afscheid van het Ned. Bijbelgenootschap te Haarlem van jan J. capelleven, journalist en evangelist, wordt een symposium gehouden over het thema: de communicatie van het evangelie. De Vereniging van Noordhollandse Gemeenten viert haar 75-jarig bestaan in het Haarlemse concertgebouw. 2 Mr. jan roggeveen (73) te Zandvoort overleden, oud-advo caat te Haarlem. 3 De tiende antiquarenbeurs in de Beyneshal blijkt een groot succes. Ten dienste van de beurs worden ook de hal en één der wachtkamers van het station benut. Minstens zo succesvol is de Kunstlijn die vele belangstellenden op de been brengt. 6 Wethouder gieske geeft het startsein voor het zelfbeheer van de Boerhaavewijk inzake het onderhoud van de openbare tui nen en plantsoenen. 7 Gedeputeerde berman opent, in bijzijn van wethouder rose- BOOM, het dagcentmm Schoterburcht. Wethouder c. mooij opent in de refter van het stadhuis een ten toonstelling betreffende het lager beroepsonderwijs ter viering van het eeuwfeest van de Scholengemeenschap Haarlem, de vroegere ambachtsschool. 8 Burgemeester schmitz van Haarlem en josef stanek, burge meester van Svetla in Tsjechoslowakije, tekenen het vriend schapsverdrag tussen beide steden, stanek wordt benoemd tot ridder Oranje-Nassau. 254

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 256