9 h. nuk (68) overleden, actief in het christelijk onderwijs en lid van het college van notabelen in de Hervormde Gemeente Haarlem. 10 Pastoor a.h. beemer herdenkt het feit, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd aan de St. Josephkerk (Jansstraat) als opvolger van de tot r.k. bisschop van Haarlem benoemde drs. th. 11 De Rederijkerskamer Alberdingk Thijm krijgt door wethouder broersen de koninklijke legpenning uitgereikt, alsnog ter ge legenheid van het ioo-jarig bestaan, gevierd in 1990. 12 a.w. vooRS (87) overleden, oud-notaris te Heemstede. 17 tjong liam tan (67) overleden, uroloog in het Kennemer Gasthuis, lokatie Deo. 18 Mr. dr. F.a. bijvoet (90) overleden, oud-wethouder van Haar lem en voorheen advocaat te Haarlem en regent van het Sint Jacobs Godshuis. 19 Het Kennemer Gasthuis, lokatie Deo, opent twee nieuwe afde lingen met alleen vier-, twee en éénpersoonskamers. 21 De dichter en journalist michel van der plas uit Aerdenhout krijgt de bisschop Zwartkruis-prijs uitgereikt. 22 De Haarlemse bejaardenhuizen Parkzicht, De Blinkert, Scho terburcht, Vitae Vesper, Kennemeroord en Kennemerduin in Heemstede richten de Stichting Samenwerkende Zorgcentra Adelphi op. De tabakswinkel Van der Pigge in de Grote Houtstraat, die in 1950 op naam van de toenmalige eigenaar jan van der pigge het predikaat hofleverancier kreeg, ontvangt die onderschei ding nu ten name van de zaak. Burgemeester schmitz reikt de oorkonde uit. Alsnog ter gelegenheid van het zilveren huwelijk van het ko ninklijk paar plant de wijkraad De Krim een boom (zilverlin de) in een plantsoen bij het Mendelcollege. Wethouder kroskinski reikt w.j. weggelaar een koninklijke onderscheiding uit bij diens 40-jarig jubileum in dienst van Meubelfabriek Schalkwijk. 23 De 11-jarige clementine van den hoek door de Haarlemse Reddings Brigade gehuldigd wegens haar redding van een 8-jarige jongen, die in februari door het ijs was gezakt. 25 Mevrouw M. boere viert in het verpleeghuis Boerhaave haar 100ste verjaardag. 26 Ds. a.h. van gent overleden, predikant van de Radiogemeen te Bloemendaal. 28 Palinghandel W. Kok te Spaarndam wordt bevestigd in zijn onderscheiding van hofleverancier. Burgemeester schmitz overhandigt de betreffende oorkonde. 29 De Haarlemse raad stelt de gemeentebegroting 1992 vast. De 255 ZWARTKRUIS.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 257