meeste bezuinigingsvoorstellen worden aanvaard, zij het on der meer met de wijzigingen dat het zwembad De Houtvaart vooralsnog geopend blijft en het schoolzwemmen wordt ge handhaafd. In de Janskliniek viert mevrouw a. timmerman haar iooste verjaardag. e. brouwer te Aerdenhout, algemeen secretaris van de Zie kenfondsraad, benoemd tot ridder Nederlandse Leeuw. Het Leger des Heils opent een nieuw pand aan de Schagchel- straat 19. Het schildersbedrijf J.C. Cramer en Zoon bv te Haarlem op nieuw onderscheiden als hofleverancier, waartoe burgemees ter schmitz de betreffende oorkonde uitreikt. In het congresgebouw worden vanwege de Hendrik Casper Hogenbijl Stichting de jaarlijkse prijzen (elk een kunstwerk en 20.000,-) uitgereikt aan w. kroesbergen (klassieke mu ziek) uit Utrecht en aan F. van echten (amateur-smalfilmer) uit Assen. Bij zijn zilveren jubileum als regent van het Sint Jacobs Gods huis (bejaardenhuis Sint Jacob in de Hout, verpleeghuis Boer- haave) wordt dokter th. heremans ridder in de Orde van Sint Silvester. Bisschop bomers overhandigt hem deze pauselijke onderscheiding. Janneke brinkman, echtgenote van CDA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, geeft tien Shetlandpony's ten geschenke aan Natuurmonumenten en laat ze los in de Kennemerduinen. eef mulder (76) overleden, pianist-entertainer. Wethouder leonie broersen-vissers (cda) treedt af, legt ook haar raadslidmaatschap neer en bedankt als lid van haar poli tieke partij. De kathedrale koorschool, opgericht door dr. a. kat, viert zijn 40-jarig bestaan tijdens een pontificale hoogmis en voert onder leiding van zijn directeur Fons Ziekman onder meer het Mag nificat uit, gecomponeerd door zijn vorige dirigent jan val- kestijn. Burgemeester schmitz reikt ter bevestiging van de onder scheiding van hofleverancier de bijbehorende oorkonde uit aan Oosten Interieur te Haarlem. Commissaris der Koningin drs. R. de wit sluit in Bloemendaal zijn rondreis door de provincie af. In verband met zijn nade rend afscheid heeft hij alle Noordhollandse gemeenten be zocht. a.h. BRiNKHOFF koninklijk onderscheiden, 35 jaar in dienst bij het Haarlemse Ingenieursbureau Necon cv. Ook een konink lijke onderscheiding voor mevrouw a. verwoerdt, 40 jaar in dienst bij Varitex Haarlem nv.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 258