Over de auteurs RIEMKE boot (1961) is als assistent in opleiding verbonden aan de vakgroep geschiedenis aan de Rijksuniversiteit van Lei den en bereidt een proefschrift voor over de wetsverzetting in 1618 in Holland. b.m. van den Bosch-vervoort is als archivaris verbonden aan de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente Haarlem. prof. dr. a.h. huussen (1941) studeerde geschiedenis in Lei den, waar hij in 1975 promoveerde op 'De codificatie van het Nederlandse huwelijksrecht. I795"1838'- Hij houdt zich thans bezig met de geschiedenis van gezin, van seksualiteit, van straffen en criminaliteit, van minderheden en van volkscultuur. Hij is verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen als hoog leraar in de geschiedenis na de middeleeuwen. nop maas (1949) is gespecialiseerd in de negentiende-eeuwse Nederlandse letterkunde. IR. w.bj. polman (1942) is voormalig hoofd van de afdeling Monumentenzorg Haarlem en is thans werkzaam bij de ge meente Haarlem. B.C. sliggers (1948) houdt zich vooral bezig met achttiende- eeuwse Haarlemse kunstenaars en is verbonden aan het Tey- lers Museum. drs. j.b. uittenhout (1946) is als architectuur/bouwhistori- cus werkzaam bij de gemeente Haarlem, sector Gemeentewer ken afdeling bma/mb. j.a.j.m. verspaandonk (1918) studeerde filosofie en theolo gie aan het Groot Seminarie te Warmond, was als conservator verbonden aan het Museum voor religieuze kunst in Haarlem, later aan het Rijksmuseum Het Catharijneconvent in Utrecht en houdt zich al 25 jaar bezig met het fotograferen en het be studeren van het snijwerk aan middeleeuwse koorbanken, waarover van zijn hand een aantal publikaties verschenen is. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 273