Paardesteeg, ziende richting Grote Houtstraat, 1928. (foto: Gemeentearchief Haarlem) niet minder dan 111 handtekeningen van bewoners/winke liers uit de Grote Houtstraat en omgeving 3fS). Het was vooral gericht op het opheffen van de Paardesteeg als verkeersweg, het verlies van binnenterreinen achter de betreffende panden van het bewuste bouwblok, maar ook, en dat was nieuw, te gen de ophanden zijnde veranderingen op het Verwulft zelf. De ondertekenaars achtten de voorgestelde verbreding van het Verwulft volstrekt niet noodzakelijk. Zij werden in deze opvatting gesteund door het raadslid dr. Adrian, voorzitter der Haarlemse Gezondheidscommissie. Verder merkten ze op: dat het Verwulft, een ettelijke tientallen Meters breed ver- keersterrein is, bevattende behalve twee trottoirs en twee rij wegen een zeer breed middenterrein, dat geregeld voor bloe menmarkt en tramstandplaats wordt gebruikt, en waarop zich behalve 16 rustieke boomen, een tramhuisje, een transforma torhuis, kabelhuisjes, palen en andere verkeersobstakelen be vinden die gevoegelijk allen met trams en bloemenmarkt zon der iemand te hinderen een betere plaats zouden kunnen vinden op de naburige en nog veel breedere Gedempte Oude gracht noordelijk gedeelte 37J. Met andere woorden, het toen malig Verwulft bood volgens hen plaats genoeg. Zij achtten verder het besluit van b&w strijdig met het algemeen belang, onnodig, te duur en ten zeerste nadelig voor allen die in de di recte omgeving woonden of hun bedrijf hadden. De toenma- 124

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 124